pozyczki bez dochodow

Pożyczki bez dochodów

Marta Fila 08:00 Wrzesień 18th, 2018

Osoby bez stałego zatrudnienia lub też pracujące w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o dzieło często mają spore trudności w uzyskaniu kredytu gotówkowego w banku lub pożyczki w innych instytucjach. Wbrew pozorom obecnie nie jest to jednak problem, a rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się pożyczka bez zaświadczeń o dochodach.

Pożyczka bez dochodów

Na początek warto doprecyzować, czym tak naprawdę są pożyczki bez dochodów. W tym przypadku chodzi o zobowiązania, które mogą zaciągnąć osoby bez stałej umowy o pracę lub utrzymujące się z innych źródeł, jak np. świadczenia socjalne, stypendia lub regularne przelewy od rodziców. Takie osoby nie mogą dostarczyć bankowi zaświadczenia o dochodach, co stanowi często dyskwalifikację w procesie starania się o kredyt. Firmy pożyczkowe wymagają jedynie złożenia deklaracji o uzyskiwanych dochodach. Na tej podstawie są skłonne udzielić zobowiązania. Oczywiście trzeba też spełnić inne wymogi, jak np. kryterium wieku, posiadanie obywatelstwa RP czy pozytywna historia w Biurze Informacji Kredytowej.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach to dobre rozwiązanie m.in. dla studentów, osób zatrudnionych w oparciu o umowę zlecenie lub umowę o pracę, czy też utrzymujących się z innych źródeł niż praca zarobkowa. Ograniczone formalności i krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu zobowiązania sprawia, że pieniądze można uzyskać na konto nawet w ciągu kilkunastu minut. Jest to więc ogromne udogodnienie dla osób, które potrzebują środków natychmiast.

Czy pożyczki bez dochodu to dobre rozwiązanie?

Zaciągając pożyczkę nawet na niewielkie kwoty należy mieć świadomość, że takie zobowiązanie trzeba będzie spłacić wraz z odsetkami. Przy braku stałych dochodów warto więc zastanowić się, czy środki, jakie zamierzamy pożyczyć, naprawdę są nam potrzebne. Być może lepiej zrezygnować z niespodziewanych zakupów lub weekendowego wypadu i nie mieć później problemów z regulacją comiesięcznych rat, niż pochopnie decydować się na zadłużenie. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy pożyczka bez dochodów to jedyne rozsądne rozwiązanie, jak np. konieczność usunięcia awarii w mieszkaniu czy naprawa uszkodzonego samochodu. Pamiętajmy jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku. Wiele firm pożyczkowych współpracuje z Biurami Informacji Gospodarczej i Biurem Informacji Kredytowej i nie udziela dofinansowania osobom, które mają negatywną historię kredytową. Z jednej strony pozwala to uniknąć sytuacji straty pieniędzy, których klient nie jest w stanie oddać, z drugiej zaś może uchronić samego pożyczkobiorcę przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia.

Jak wybrać firmę oferującą pożyczki bez dochodów?

Pożyczka bez dochodu to propozycja, jaką znaleźć można w wielu instytucjach, warto jednak zwrócić uwagę na całkowity koszt takiego zobowiązania, a także wysokość rat. Miarodajnym wskaźnikiem będzie z całą pewnością RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględniająca nie tylko oprocentowanie nominalne, ale również prowizje i inne opłaty związane z zaciągnięciem pożyczki.

Istotne znaczenie ma również wysokość comiesięcznych rat, które nie mogą być zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. W przeciwnym razie może dojść do opóźnień w regulacji zadłużenia, co z kolei prowadzi do naliczania dodatkowych odsetek. Jeśli chcemy je obniżyć, warto zdecydować się na dłuższy czas spłaty zobowiązania. Na stronie SuperGrosz można w łatwy sposób ustalić wysokość pożyczki, a także samych rat. Specjalny kalkulator pozwoli zaś określić całkowity koszt pożyczki. Tego typu zobowiązania zaciągane są zazwyczaj na kwoty wynoszące ok. kilka tysięcy złotych. Jednak możliwość rozłożenia tej sumy na wygodne raty sprawia, że z ich spłatą powinny poradzić sobie również osoby bez dochodów, oczywiście o ile pożyczka została zaciągnięta rozważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *