FAQ - Pytania i odpowiedzi

Wnioskowanie o pożyczkę

Jakie warunki muszę spełnić, żeby otrzymać pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę musisz być obywatelem RP, być w wieku powyżej 21 roku życia oraz wypełnić wniosek na stronie www.supergrosz.pl .

Jakie dokumenty muszę przygotować, żeby wnioskować o pożyczkę

Aby wnioskować o pożyczkę potrzebujesz jedynie dowodu osobistego, konta bankowego i telefonu komórkowego.

Czy muszę przedstawić potwierdzenie dochodów od pracodawcy?

Nie potrzebujemy potwierdzenia dochodów od Twojego pracodawcy. Aby otrzymać pożyczkę wystarczy wypełnić wniosek na stronie www.supergrosz.pl .

Jaką maksymalną kwotę pożyczki mogę otrzymać?

Pożyczka ratalna dla pierwszych Klientów jest już od 1000 zł do 10 000 zł. Dla stałych klientów nawet do 15 000 zł.

Kiedy i jak dowiem się, że pożyczka została mi przyznana?

Po przyznaniu pożyczki otrzymasz informację smsem oraz na adres email.

W jaki sposób będę weryfikowany przed otrzymaniem pożyczki?

Będziesz weryfikowany w Biurach Informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej.

Będziemy także potwierdzać Twoją tożsamość, w tym celu udostępniamy do wyboru 2 metody:

1. Poprzez system Konto X - potwierdzenie tożsamości za pomocą danych udostępnianych podczas logowania się do platformy online swojego konta bankowego – metoda wykorzystująca zaawansowane narzędzie szyfrujące SSL, metoda jest najszybszą z dostępnych, która umożliwia otrzymanie decyzji natychmiast po pozytywnej weryfikacji wniosku.

2. Poprzez Giro – wybierając tę metodę nie musisz posiadać konta bankowego. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu pożyczki zostanie wysłana wiadomość sms z kodem. Weryfikacja danych polega na okazaniu dowodu osobistego oraz smsa z kodem w urzędzie pocztowym w momencie odbioru gotówki.

W jakim czasie otrzymam pieniądze?

Jeśli wybrałeś weryfikację poprzez Konto X pieniądze otrzymasz natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę.

Wybierając weryfikację poprzez GIRO (gdzie niewymagane jest posiadanie konta bankowego) po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu pożyczki zostanie wysłana wiadomość sms z kodem. Następnie należy się udać do najbliższego urzędu Poczty Polskiej z dowodem osobistym oraz kodem otrzymanym w wiadomości sms aby odebrać pieniądze.

Dlaczego nie otrzymałem pożyczki, o którą wnioskowałem?

Pożyczka może nie zostać przyznana w momencie, gdy wnioskodawca nie spełnia wymaganych kryteriów wieku i obywatelstwa, jest wpisany do rejestru dłużników, ma niespłaconą pożyczkę, albo składany wniosek zawiera błędy.

Czy mogę wnioskować o kolejną pożyczkę, jeśli nie spłaciłem jeszcze poprzedniej?

Tak, jeśli wcześniejsza pożyczka była spłacana terminowo, po upływie 130 dni można aplikować o kolejne finansowanie.

Czy muszę podpisać umowę?

Dla wygody naszych klientów wprowadziliśmy możliwość udzielenia pełnomocnictwa SuperGrosz do podpisania umowy w imieniu klienta bez konieczności podpisywania umowy i odsyłania jej do nas.

Czy weryfikacja mojego konta jest bezpieczna?

Nie musisz się niczego obawiać. Metody weryfikacji tożsamości z wykorzystaniem konta bankowego są w pełni bezpieczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów udostępniamy do wyboru 2 metody weryfikacji, w tym jedną, która nie wymaga posiadania konta bankowego – GIRO.

1. Weryfikacja poprzez system Konto X - potwierdzenie tożsamości za pomocą danych udostępnianych podczas logowania się do platformy online swojego konta bankowego – metoda wykorzystująca zaawansowane narzędzie szyfrujące SSL, metoda jest najszybszą z dostępnych, która umożliwia otrzymanie decyzji natychmiast po pozytywnej weryfikacji wniosku.

2. Weryfikacja poprzez Giro – wybierając ta metodę nie musisz posiadać konta bankowego. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu pożyczki zostanie wysłana wiadomość sms z kodem. Weryfikacja danych polega na okazaniu dowodu osobistego oraz smsa z kodem w urzędzie pocztowym w momencie odbioru gotówki.

Dlaczego we wniosku muszę podać swój numer telefonu?

Numer telefonu jest dla nas ważny, jako jeden z elementów procesów weryfikacji. Może okazać się niezbędny w razie potrzeby szybkiego kontaktu.

W przypadku wyboru wypłaty pieniędzy poprzez czek GIRO, gdzie nie wymagane jest posiadanie konta bankowego, a pieniądze odbierasz w urzędzie pocztowym, numer telefonu jest niezbędny, ponieważ wysyłany jest na niego kod umożliwiający odbiór gotówki.

Czy mogę wnioskować o pożyczkę nie mając konta bankowego?

Oczywiście. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów udostępniamy do wyboru wypłatę pieniędzy czekiem GIRO. Wybierając tę metodę nie musisz posiadać konta bankowego. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu pożyczki zostanie wysłana wiadomość sms z kodem. Następnie musisz udać się do najbliższego urzędu pocztowego i po okazaniu dowodu osobistego oraz smsa z kodem odbierasz gotówkę. Pieniądze będą czekać do odbioru w ciągu 10 dni kalendarzowych.

Czy mogę skorzystać z konta bankowego innej osoby?

Nie, musisz skorzystać z konta, które należy do Ciebie.

Dlaczego moje dane są przechowywane?

Dane przechowywane są tylko i wyłącznie na potrzeby udzielenia pożyczki.

Czy mogę aplikować o pożyczkę, gdy mój wcześniejszy wniosek został odrzucony?

Tak, możesz aplikować o kolejną pożyczkę po upływie 30 dni.

Czy jest możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki?

Oczywiście. W przypadku wcześniejszej spłaty kwota jest pomniejszona o koszty (odsetki i część prowizji), które musiałbyś ponieść w przypadku spłat zgodnie z harmonogramem.

Spłata pożyczki

W jaki sposób mogę spłacić moją pożyczkę?

Spłaty pożyczki powinieneś dokonać poprzez zalogowanie się do Strefy Klienta i wybranie przycisku Spłać dostępnego w zakładce „Twoje pożyczki”.

Na jakie konto muszę spłacić pożyczkę?

Spłaty pożyczki możesz dokonać za pośrednictwem systemu do szybkiej spłaty lub wykonując przelew na nasze konto. Wszystkie informacje dotyczące spłaty pożyczki znajdziesz w Strefie Klienta.

Co powinienem zrobić, jeżeli nie mogę spłacić pożyczki w wyznaczonym terminie?

Jeżeli nie możesz spłacić pożyczki w terminie skontaktuj się z naszą infolinią pod nr 22 130 01 11 w godzinach pracy w dni robocze 8 – 20 oraz w soboty 9 – 17. Nasi konsultanci pomogą Ci w znalezieniu optymalnego rozwiązania.

Czy mogę spłacić pożyczkę przed terminem?

Tak, możesz spłacić swoją pożyczkę w dowolnym czasie przed upływem terminu płatności.

Co się stanie, jeżeli nie spłacę pożyczki na czas?

W przypadku, gdy nie spłacisz pożyczki na czas mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty za wezwania do zapłaty, odsetki za zwłokę w płatności oraz mogą zostać podjęte działania windykacyjne.

Gdzie mogę sprawdzić aktualny status mojej pożyczki?

Aktualny status pożyczki oraz termin spłaty widoczne są w indywidualnej Strefie Klienta po zalogowaniu do serwisu.
Inne pytania

W jaki sposób mogę skontaktować się z Działem Obsługi?

Możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem infolinii nr 22 130 01 11, czatu znajdującego się na stronie głównej serwisu oraz pisząc na adres email: kontakt@supergrosz.pl.

W jakich godzinach pracuje SuperGrosz ?

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 17:00.

Jak mogę zmienić hasło do logowania?

Aby zmienić hasło do logowania wystarczy zalogować się do serwisu za pośrednictwem aktualnego hasła i w zakładce „Twoje dane” należy wybrać zmianę hasła.

Co zrobić, gdy zapomniałem hasła do logowania?

Aby przypomnieć hasło wystarczy w prawym górnym rogu obok logowania do Strefy Klienta wybrać przycisk „Przypomnienie hasła”. Następnie wpisz adres email, na który zostało założone konto. System automatycznie wyśle hasło tymczasowe, które będziesz mógł zmienić po zalogowaniu.

Czy mogę zmienić moje dane osobowe?

Tak, wystarczy przejść do zakładki „Twoje dane” w Strefie Klienta. Niektóre dane wrażliwe będą wymagały weryfikacji poprzez kod wysłany sms’em.

Jak mogę usunąć moje dane osobowe?

Aby uzyskać informacje jak usunąć swoje dane osobowe z serwisu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod nr 22 130 01 11 w godzinach pracy: w dni robocze 8 – 20 oraz w soboty w godzinach 9 – 17.

W jakich godzinach odbywa się księgowanie w bankach obsługiwanych przez DotPay?

W jakich godzinach odbywa się księgowanie w bankach obsługiwanych przez BlueMedia?

Godziny pracy poszczególnych banków dostępne są pod linkiem: https://bluecash.pl/spbc/out

*Promocja "Super Oferta" dla pożyczki od 10000 złotych na okres 40 miesięcy. Promocja polega na obniżeniu wysokości prowizji do kwoty nie niższej, aniżeli 5,2 % pożyczki. Udzielenie pożyczki zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej i wysokiej oceny scoringowej. Szczegóły promocji w Regulaminie dostępnym na https://supergrosz.pl/regulamin-superoferta

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 51,72% dla całkowitej kwoty pożyczki 10 000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 470,83 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 9.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 8 833,40 zł, w tym: prowizja 6 088,69 zł, odsetki 2 744,71 zł. Całkowita kwota do zapłaty 18 833,40 zł (stan na dzień 04.12.2021).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 80,23% dla całkowitej kwoty pożyczki 5 000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 292,64 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 9.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 6 706,02 zł, w tym: prowizja 5 000,00 zł, odsetki 1 706,02 zł. Całkowita kwota do zapłaty 11 706,02 zł (stan na dzień 04.12.2021).

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO): 17,70% dla całkowitej kwoty pożyczki 5 000 PLN, czas obowiązywania umowy 40 miesięcy, spłata w 40 ratach miesięcznych po 163,12 zł każda rata, oprocentowanie zmienne 9.5% rocznie. Całkowity koszt pożyczki 1 524,76 zł, w tym: prowizja 573,89 zł, odsetki 950,87 zł. Całkowita kwota do zapłaty 6 524,76 zł (stan na dzień 04.12.2021).

Pożyczkodawcą jest Aiqlabs Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Inflanckiej 11/27, 00-189 Warszawa zarejestrowany jest w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000551150 NIP: 5252607460 REGON: 360301004 Kapitał zakładowy w wysokości 300000 PLN.

Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Minimalny okres spłaty pożyczki ratalnej oferowanej przez Aiqlabs Sp. z o.o. wynosi 121 dni, a maksymalny okres spłaty wynosi 1500 dni. Maksymalne RRSO wynosi 387,53% (stan na dzień 04.12.2021).

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy Pożyczkobiorcą a Pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Pożyczkodawcą a Pożyczkobiorcą istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr, która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Infostom spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Marszałkowska 55/73 lok 72 A, 00-676 Warszawa wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem KRS 0000433848, RPK036508 współpracuje jako pośrednik kredytowy z kredytodawcami: Aiqlabs Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i jest umocowany do: przedstawiania ofert zawarcia umowy o kredyt konsumencki, przetwarzania danych, przekazywania dokumentów kredytowych, a w niektórych wypadkach – zawierania umów kredytu konsumenckiego, zgodnie z otrzymanym pełnomocnictwem. Stan na dzień 18.05.2021 r.