Gdzie dostanę pożyczkę ratalną przez Internet? Podpowiadamy!

Marta Fila 15:51 Luty 3rd, 2020

Większość z nas staje w swoim życiu przed koniecznością pożyczenia pieniędzy. Niezależnie od tego, na jaki cel chcemy je przeznaczyć, zależy nam na tym, aby finansowanie naszych potrzeb było szybkie, bezpieczne i możliwie jak najtańsze.

Obecnie, poza kredytami udzielanymi przez banki, możemy korzystać również z pożyczek online, oferowanych przez prywatne firmy pożyczkowe. Parabanki oferujące pożyczki ratalne wyróżnia zdecydowanie szybszy czas weryfikacji wniosków oraz, w przypadku pozytywnej decyzji – błyskawiczna wpłata na konto. Sprawdźmy, gdzie możemy otrzymać bezpieczną pożyczkę online.

Dlaczego pożyczka przez internet?

Pożyczki ratalne online to coraz popularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają osoby w każdym wieku. Kredyt lub inne zobowiązanie w banku również nie jest przeszkodą do wzięcia pożyczki – ratalny system cenią sobie także osoby, które spłacają np. kredyt. Nie ma w tym nic dziwnego – ten rodzaj produktu finansowego ma wiele zalet, przez które stał się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kredytów, wymagających czasochłonnych działań.

Decydując się na pożyczenie pieniędzy online, nie musimy udawać się do placówki banku, wypełniać długich i często skomplikowanych wniosków oraz przedstawiać szeregu dokumentów, takich jak zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu. Wszystkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Co więcej, pożyczki online to również szybki przelew pieniędzy na konto, co jest szczególnie wygodne w sytuacji, w której potrzebujemy środków na nagłe, nieprzewidziane wydatki.

Co równie ważne, pożyczki online dają nam spore możliwości wybrania kwoty, jaką chcemy otrzymać. Obecnie nie są to już bowiem jedynie kilkusetzłotowe pożyczki. Z powodzeniem możemy ubiegać się nawet o 10 tysięcy złotych, które spłacać możemy w wygodnych ratach.

Jak działają firmy oferujące pożyczki online?

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj produktu dostępny jest za pośrednictwem stron internetowych. Obecnie większość firm zajmujących się udzielaniem pożyczek pozabankowych ma swoje serwisy, na których znajdziemy proste wnioski, których wypełnienie zajmie nam zaledwie kilka minut.

Po wysłaniu takiego wniosku firma analizuje naszą zdolność kredytową, sprawdza, czy nie jesteśmy zadłużeni oraz podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki. Jeśli będzie ona pozytywna, musimy jeszcze zweryfikować swoją tożsamość. Po tym praktycznie od razu pieniądze przelewane są na nasz rachunek bankowy.

Pożyczki online – jak znaleźć dobrą firmę?

Aby jednak mieć pewność, że pożyczka online, którą zaciągamy, była odpowiednia dla nas, niedroga i bezpieczna, należy znaleźć stronę firmy pożyczkowej, która ma dobrą i jasną ofertę. Gdzie jej poszukiwać? Rozwiązań jest naprawdę sporo. Możemy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, sprawdzić rankingi pożyczek pozabankowych, które znajdują się na wielu stronach internetowych lub skorzystać z poleceń znajomych lub osób, które wyraziły swoją opinię np. na forach internetowych. Gdy już znajdziemy podmiot, któremu chcemy zaufać, sprawdzimy jego opinie, pozostał jeszcze ostatni krok – weryfikacja, czy Komisja Nadzoru Finansowego, która prowadzi rejestr instytucji pożyczkowych.

Zweryfikuj ofertę

Gdy trafimy na stronę, na której dostępny jest wniosek o pożyczkę online, nie działajmy pochopnie. Obecnie większość firm pożyczkowych dba o swojego klienta i oferuje przejrzyste[4] zasady, jednak wciąż zdarzają się takie, które decydują się np. na ukrywanie kosztów prowizji lub obsługi wniosku. Dlatego też poszukując pożyczki dla siebie, sprawdźmy dokładnie, czy na stronie znajdują się następujące informacje:

  • ile wynosi prowizja dla firmy
  • jakiej wysokości będzie rata
  • na ile oprocentowana jest pożyczka

 

Pozwoli to na podjęcie świadomej i bezpiecznej dla domowych finansów decyzji o zaciągnięciu zobowiązania.

Jedną z firm, które oferują swoim klientom pożyczki przez internet na dobrych i jednoznacznych warunkach, jest SuperGrosz.pl. Wchodząc na stronę internetową, wybieramy kwotę pieniędzy, którą chcemy otrzymać oraz liczbę rat, w których zamierzamy ją spłacić. System automatycznie oblicza wysokość raty oraz informuje nas o wszystkich kosztach zaciągnięcia pożyczki online. Oferta jest przystępna, a warunki nieskomplikowane, dzięki czemu osoba ubiegająca się o pożyczkę będzie miała pełną świadomość zaciągniętych zobowiązań. Co więcej, w każdej chwili możemy skorzystać z pomocy infolinii, a nawet wziąć pożyczkę przez telefon.

Firma oferuje również nowoczesne i całkowicie bezpieczne sposoby weryfikacji naszej tożsamości, w tym również rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego rachunku bankowego. SuperGrosz to firma, która korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych, a system weryfikacji wniosków jest całkowicie automatyczny. Dzięki temu czas oczekiwania na decyzję oraz wypłatę środków skrócony został do minimum.

Podsumowując – istnieje wiele stron, na których możemy znaleźć oferty pożyczek online. Poszukując tej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania, upewnijmy się jednak, że dana firma oferuje nam w pełni przejrzyste warunki oraz dogodne warunki spłaty. Dzięki temu pożyczanie pieniędzy będzie bezpieczne dla naszego domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *