Nagrody Loan Awards przyznane. SuperGrosz z wyróżnieniem: Kryształ Jakości 2018.

Marta Fila 10:29 Luty 18th, 2019

 

Znamy laureatów kolejnej edycji Loan Awards 2018. Najważniejszego wydarzenia dla branży fintech, które nagradza innowacyjne produkty oraz nowatorskie rozwiązania z zakresu consumer finance. Po raz pierwszy w historii plebiscytu o zwycięstwie w poszczególnych kategoriach decydowały specjalne badania zrealizowane przez redakcje: Loan Magazine, Bliżej Biznesu oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Jedna z prestiżowych nagród: Kryształ Jakości, został przyznany marce SuperGrosz.

 

Loan Magazine  od czterech lat przyznaje nagrody dla najlepszych i najszybciej rozwijających się technologicznie marek w sektorze pozabankowym. Tegoroczna ilość nominacji jest potwierdzeniem, że minione miesiące były bardzo intensywne dla branży, która koncepcje finansowe coraz częściej wspomaga zaawansowanymi rozwiązaniami digital. Finaliści rywalizowali w kategoriach m.in: Społecznie Odpowiedzialni, Partnerzy Sprzedaży dla Instytucji Pożyczkowych czy Technologiczne Rozwiązanie. Po raz pierwszy w historii przyznane zostały również specjalne wyróżnienia: Kryształy Jakości Loan Magazine Awards. Nagroda ta przypadła marce SuperGrosz z portfolio Aiqlabs, dynamicznie rozwijającego się fintecha, który zarządza i współtworzy zintegrowane rozwiązania finansowe: faktoring, finansowanie zakupów oraz pożyczki.

Nagroda w kategorii Kryształy Jakości przyznawana jest instytucji pożyczkowej wyróżniającej się nowoczesnym podejściem do klienta, do którego należy ostateczna decyzja jaką ofertę wybierze. Dlatego, tak ważne jest dopasowanie produktu do rzeczywistych potrzeb rynku i przejrzystość, a więc odpowiedzialne pożyczanie oraz jasne przedstawienie kosztów zobowiązania. Dodatkowym elementem, wpływającym na przyznanie przez Loan Awards wyróżnienia jest również całkowita digitalizacja procesu przyznawania kredytu. Wykorzystanie kanału online oznacza uproszczenie dotychczasowych reguł i stanowi kolejny krok w rozwoju relacji pomiędzy podmiotami finansowymi a rosnącymi wymaganiami klientów. SuperGrosz wyróżnia się jednocześnie szybkim procesem weryfikacyjnym, który napędzany przy użyciu autorskich scoringów i zaawansowanych algorytmów technologicznych. Takie działania, obok podnoszenia poziomu zaufania względem sektora pożyczek ratalnych, wymuszają na tradycyjnych bankach zmiany w dotychczasowym funkcjonowaniu, przy okazji stając się dla nich konkurencją.

 

Jak odnotowuje BIK w Raporcie półrocznym Kredyty Trendy 2018, liczba osób posiadających zobowiązania rośnie bardzo powoli, jednak znacznie szybciej w firmach pożyczkowych niż w bankach. Z zewnętrznych źródeł finansowania takich jak kredyty i pożyczki w pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku skorzystało aż o 29,3% więcej konsumentów niż w roku ubiegłym, zostawiając daleko w tyle sektor bankowy, w którym liczba kredytobiorców wzrosła tylko o 0,3%. Te dane, wraz z prognozowaną dobrą koniunkturą na rynku pożyczek i kredytów gotówkowych w kolejnych latach, sprawiają, że obszar consumer finance zintensyfikuje swój rozwój równocześnie poprawiając komfort klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *