pozyczka-bez-przelewu-na-konto

Pożyczka bez przelewu 1 grosza na konto bankowe

Marta Fila 16:56 Październik 17th, 2019

Przeglądając oferty różnych pożyczkodawców, można szybko zauważyć, że wielu z nich żąda wykonania przelewu na 1 grosz przy weryfikacji klienta. To może być czasami uciążliwe. Na szczęście możliwa jest pożyczka bez przelewania 1 grosza.

W 2018 roku Polacy spłacali w firmach pożyczkowych 571 tys. sztuk pożyczek na łączną kwotę 5,2 mld zł, jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Skąd taka popularność pozabankowych pożyczek? Wszystko dlatego, że łatwo i szybko można pożyczyć pieniądze przez Internet, a do tego zwykle jest przejrzysty proces pożyczania.

To jednak nie wszystko. Istotna jest także kwestia bezpieczeństwa. Popularność szybkich pożyczek online wynika również z faktu, że Polacy uznają je za bezpieczne. To pokazują także badania. Kantar TNS sprawdził na przykład, że w ostatnich latach zaufanie do firm pożyczkowych wzrosło o 54%, a do banków – tylko o 1,6%. Pożyczanie pieniędzy przez Internet wymaga szczególnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa zarówno przez samych klientów, jak i pożyczkodawców.

Stąd wdrażane są różne rozwiązania. Jednym z nich jest przelew na 1 grosz z konta bankowego osoby wnioskującej o pożyczkę. Skoro to tak ważne, sprawdzimy, czy możliwe są zatem pożyczki bez przelewania grosza.

Dlaczego konieczna jest weryfikacja klienta?

Jeśli ktoś zastanawiałby się, czy rzeczywiście konieczna jest dokładna weryfikacja tożsamości klienta, powinien zapoznać się z danymi na temat prób wyłudzeń pożyczek i kredytów na skradzioną tożsamość. Okazuje się, że w latach 2008-2018 próbowano wyłudzić w ten sposób prawie 80 tys. pożyczek i kredytów na łączną kwotę 4,5 mld zł. Z tego ponad 14 tys. wyłudzeń dotyczyło zobowiązań do 1 tys. zł. W samym tylko 2018 roku udaremniono prawie 5,5 tys. prób wyłudzeń pożyczek i kredytów na łączną kwotę 361,5 mln zł.

W 2019 roku problem wcale nie zniknął. W II kwartale wykryto 1,12 tys. prób wyłudzeń pożyczek na łączną kwotę 92,3 mln zł. Tak duża wykrywalność
wyłudzeń jest możliwa właśnie dlatego, że instytucje finansowe są wyczulone na kwestie bezpieczeństwa i stosują wysokie standardy działania. Tak właśnie postępuje SuperGrosz.pl – mamy transparentne zasady, a jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli bezpieczni i cały proces pożyczania był bezpieczny.

Weryfikacji tożsamości klienta jest szczególnie potrzebna przy pożyczkach ratalnych online. Tutaj cały proces pożyczkowy jest zautomatyzowany. Klient wypełnia wniosek online, wpisuje w nim dane osobowe i przesyła go przez Internet. Nie ma bezpośredniego spotkania twarzą w twarz pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. Wszystkie formalności załatwiane są na odległość. W tej sytuacji pracownik firmy pożyczkowej nie ma możliwości stwierdzić, czy osoba wnioskująca o pożyczkę jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje.

Może się przecież zdarzyć, że ktoś zdobędzie w nielegalny sposób (np. kradzież) dowód osobisty innej osoby lub pozna kluczowe dane z tego dokumentu. Potem może wykorzystać tę wiedzę, próbując wyłudzić pożyczkę na inną tożsamość. Dlatego właśnie konieczna jest weryfikacja klienta przy pożyczkach przez Internet, chociaż może ona czasami wydawać się komuś uciążliwym elementem procesu pożyczkowego.

Przelew weryfikacyjny – najpopularniejsze rozwiązanie

Aby przeciwdziałać wyłudzeniom pożyczek, firmy udzielające zobowiązań przez Internet wymagają od klienta przelewu weryfikacyjnego. To zdecydowanie najpopularniejsza metoda potwierdzania tożsamości. Dzięki temu pożyczkodawca ma pewność, że dane wpisane we wniosku o pożyczkę zgadzają się ze stanem faktycznym. Na czym polega taki przelew weryfikacyjny?

Zwykle cała procedura weryfikacyjna wygląda następująco:

– wnioskodawca loguje się do własnego konta bankowego;

– zleca przelew na symboliczną kwotę – najczęściej firmy pożyczkowe proszą o przelanie 1 grosza (niektóre z nich potem zwracają tę kwotę);

– w tytule przelewu wpisuje się informację podaną przez pożyczkodawcę (np. numer wniosku lub adnotacja, że to przelew weryfikacyjny);

– firma pożyczkowa sprawdza zgodność danych z wniosku o pożyczkę z danymi z przelewu weryfikacyjnego;

– gdy dane się zgadzają, pożyczka zostaje uruchomiona.

Istotne jest to, żeby przelew weryfikacyjny został dokonany z konta należącego do wnioskodawcy. Wszystko dlatego, że w danych przelewu muszą pojawić się dane wpisane we wniosku. Nie można zatem poprosić kogoś, żeby użyczył nam konta i wykonał za nas przelew. Taki proces weryfikacji, chociaż potrzebny, bywa jednak uciążliwy. Czy jest na to sposób? Czy możliwe są pożyczki online bez przelewania grosza? Jak najbardziej! SuperGrosz.pl umożliwia inny sposób weryfikacji.

Szybka pożyczka online bez przelewania grosza – czy to możliwe?

Nowoczesne technologie w obszarze FinTech dają naprawdę duże możliwości. Udostępniane są między innymi narzędzia, które czynią pożyczanie pieniędzy przez Internet łatwiejszym, a do tego jeszcze bezpieczniejszym. W rzeczywistości przelew weryfikacyjny można już dziś uznać za dość archaiczny sposób weryfikowania tożsamości klienta. Nowoczesne firmy pożyczkowe stosują bardziej zaawansowane metody. Dzięki temu pożyczki przez Internet bez przelewania grosza stały się możliwe.

Wykorzystywane są do tego nowoczesne aplikacje. To eliminuje konieczność przelewania pieniędzy. SuperGrosz.pl używa do tego systemu Konto X. Za jego pośrednictwem klient loguje się do swojego konta bankowego, a aplikacja automatycznie pobiera i weryfikuje dane. Cały proces jest w pełni bezpieczny, ponieważ wykorzystywane jest nowoczesne narzędzie szyfrujące SSL. Decyzja w sprawie przyznania pożyczki otrzymywana jest zaraz po weryfikacji.

Pożyczka bez konta bankowego

Co jednak z konsumentami, którzy chcieliby zaciągnąć pożyczkę przez Internet, ale nie mają konta? Takich osób nie jest wcale mało. Z danych NBP wynika, że nawet 17% naszych rodaków nie ma konta w banku. Dla nich wiele ofert firm pożyczkowych jest po prostu niedostępnych. Natomiast w SuperGrosz.pl jesteśmy otwarci na takie osoby i również do nich kierujemy naszą ofertę.

Brak konta bankowego nie jest dla nas żadną przeszkodą, ponieważ oprócz systemu Konto X stosujemy także weryfikację poprzez GIRO. Tutaj w ogóle nie trzeba mieć rachunku osobistego w banku. Jak wygląda taka weryfikacja w praktyce? Po zaakceptowaniu wniosku i przyznaniu pożyczki wysyłana jest do klienta wiadomość SMS ze specjalnym kodem. Potem wystarczy już tylko udać się do placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Tam następuje weryfikacja pożyczkobiorcy. Odbierając gotówkę, klient pokazuje otrzymany kod oraz dowód osobisty.

To szybki i bardzo wygodny sposób korzystania z pożyczki online bez przelewania grosza. Wypłata pieniędzy za pomocą czeku GIRO to metoda często stosowana jeszcze w czasach, gdy posiadanie konta w banku nie było zbyt popularne. W SuperGrosz.pl uznaliśmy, że to rozwiązanie nadal może doskonale się sprawdzać i dzięki temu bez problemu pożyczą u nas pieniądze osoby bez konta bankowego.

Pożyczka bez grosza – korzyści

Szybka pożyczka bez przelewania grosza ma wiele zalet. Przede wszystkim to wygodna opcja. Alternatywne metody weryfikacji są szybsze niż przelew weryfikacyjny. Zanim 1 grosz dotrze do pożyczkodawcy, może minąć nawet kilka godzin. Wszystko zależy od banków, w jakich mają konta obydwie strony. Tymczasem użycie systemu Konto X oznacza zautomatyzowanie weryfikacji i znaczne jej skrócenie. Wystarczy zalogować się do konta bankowego, a aplikacja błyskawicznie zweryfikuje dane. Nie trzeba czekać kilku godzin na załatwienie formalności. Do tego nie każdy korzysta z bankowości online. Wtedy zlecenie przelewu trzeba zrobić w placówce banku. To duża niedogodność.

Także druga metoda weryfikacji jest korzystna dla klienta. Dzięki GIRO można pożyczać pieniądze online bez zakładania konta w banku. Z tej metody skorzystają również osoby, które z jakiegoś powodu nie chcą używać swojego konta w procesie pożyczania pieniędzy.

Przelew to najpopularniejsza metoda weryfikacji przy szybkich pożyczkach online. Jednak pożyczki bez przelewania grosza to atrakcyjna alternatywa. Inne metody weryfikacji mogą znacznie przyspieszyć pożyczanie pieniędzy przez Internet.

wez-pozyczke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *