pozyczka-dla-zadluzonych

Pożyczka dla zadłużonych

Marta Fila 08:00 Wrzesień 25th, 2018

Wiele osób decydujących się na kredyt w banku spłaca już jakieś zobowiązanie. Negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej może jednak sprawić, że uzyskanie dofinansowania będzie bardzo trudne. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są pożyczki dla zadłużonych. Kto może z nich skorzystać?

Alternatywa dla banków

Z pewnością każdy znalazł się kiedyś w sytuacji, kiedy potrzebował szybkiego zastrzyku gotówki. Zdarza się również, że nawet przy najstaranniej zaplanowanym budżecie domowym pojawiają się nieprzewidziane wydatki, jak np. związane z awarią sprzętu AGD lub usterką samochodu. Wiele osób uważa, że w takich sytuacjach najrozsądniej jest złożyć wiosek o kredyt gotówkowy w banku, ponieważ takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze. Warto jednak pamiętać, że proces wydawania decyzji kredytowej może trochę potrwać, a klient musi w takiej sytuacji dostarczyć odpowiednie dokumenty. Jeśli okaże się, że jego zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, aby uzyskać dofinansowanie, musi liczyć się z decyzją odmowną.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Wśród tych najczęstszych wymienić można umowę dotyczącą formy zatrudnienia, która dla banku nie jest wiarygodnym źródłem dochodów, a także negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej czy Biurze Informacji Gospodarczej bądź zapis w Krajowym Rejestrze Dłużników. Dla banku oznacza to, że klient prawdopodobnie nie będzie w stanie terminowo spłacać zobowiązania i dlatego odrzuca on wniosek o przyznanie kredytu. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się oferty firm prywatnych udzielających szybkich pożyczek przez Internet. Chwilówka dla zadłużonych często okazuje się jedynym sposobem, aby otrzymać pieniądze na niezbędne wydatki.

Pożyczki bez BIK dla zadłużonych

Pożyczki online dla zadłużonych to oferta dla osób, które miały w przeszłości problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań i nie mogą starać się o kredyt w banku. Cieszą się one niemałym zainteresowaniem m.in. ze względu na łatwą dostępność. Formalności są tu ograniczone do niezbędnego minimum, a aby uzyskać pożyczkę zazwyczaj wystarczy posiadać dowód osobisty i poprawnie wypełnić formularz ze strony wybranego pożyczkodawcy. Ponieważ nie tylko nie wymaga on zaświadczeń o zarobkach, ale również nie sprawdza historii kredytowej swoich klientów, pożyczki pozabankowe dla zadłużonych otrzymać mogą nawet osoby bez stałych dochodów.

Warto tu też wspomnieć o dłużnikach z zajęciami komorniczymi. Co prawda nie mogą oni liczyć na kredyt w banku, jednak istnieją firmy udzielające zobowiązań przez Internet, które mają ofertę również dla takich klientów. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem nie jest jednak dostępna w każdej instytucji pozabankowej oferującej pożyczki online, dlatego warto upewnić się, która z nich jest w stanie udzielić takiego zobowiązania.

Na co uważać sięgając po pożyczki pozabankowe dla zadłużonych?

Według danych Krajowego Rejestru Dłużników największą grupę (26%) osób zadłużonych w Polsce stanowią ludzie w wielu od 36 do 45 lat. Oni też mają najwięcej zobowiązań i muszą spłacić najwyższe sumy. Na drugim miejscu znalazły się osoby w wieku 26-35 lat, które stanowią 24% zadłużonych. Mimo wszystko nie jest z nami tak źle – Polacy znajdują się dopiero na 17. miejscu najbardziej zadłużonych mieszkańców Europy. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że łatwy dostęp do pożyczek online to pokusa dla osób mających trudności z regulowaniem swoich zobowiązań, dlatego należy rozsądnie planować wydatki i trzeźwo oceniać własne możliwości finansowe.

Osoby nie mające negatywnej historii w BIK i planujące skorzystanie z oferty instytucji pozabankowych mogą rozważyć również szybkie pożyczki ratalne, takie jak dostępne w SuperGrosz. Rozłożenie zobowiązania na raty z pewnością zapewni dostosowanie ich wysokości do konkretnych możliwości finansowych, a tym samym pozwoli uchronić się przed opóźnieniami w regulowaniu spłaty i przed narastającą spiralą zadłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *