pozyczka-przez-internet-bez-weryfikacji-konta

Pożyczka przez Internet bez weryfikacji konta bankowego

Marta Fila 08:00 Grudzień 12th, 2018

Pożyczki przez Internet cieszą się dużym zainteresowaniem klientów i nierzadko stanowią atrakcyjniejszą alternatywę dla kredytów gotówkowych dostępnych w bankach. Firmy pożyczkowe z kolei starają się dopasować swoją ofertę do oczekiwań pożyczkobiorców, aby zapewnić im usługi na najwyższym poziomie. Dziś możliwa jest również szybka pożyczka bez konta bankowego.

Czemu służy przelew weryfikacyjny?

Przelew weryfikacyjny to najczęściej stosowana metoda pozwalająca sprawdzić, czy dane potencjalnych klientów wnioskujących o pożyczkę zgadzają się ze stanem faktycznym. Polega ona na przekazaniu symbolicznej kwoty na wskazane przez pożyczkodawcę konto zgodnie z udzielanymi wskazówkami. Mogłoby się wydawać, że takie postępowanie przede wszystkim chroni interesy instytucji udzielającej pożyczek, w rzeczywistości jednak pozwala ono również zapobiegać wyłudzeniom pieniędzy na wykradzione dane.

Warto przy tym zaznaczyć, że z podobnych powodów osoby starające się o pożyczkę powinny w przesłanym formularzu podać numer swojego konta osobistego, a dane muszą zgadzać się z informacjami umieszczonymi we wniosku. A co jeśli na koncie osobistym osoby wnioskującej o pożyczkę nie ma żadnych środków i wykonanie przelewu weryfikacyjnego jest niemożliwe?

W tym przypadku rozwiązaniem będzie specjalna aplikacja pobierająca dane z konta osobistego, oczywiście za zgodą samego zainteresowanego. Ta metoda wykorzystuje specjalne narzędzie szyfrujące SSL, zapewniając tym samym bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Weryfikacja dokonywana jest w tym przypadku za pomocą danych do logowania w bankowości internetowej. To nowoczesne rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale też znacznie przyspiesza proces starania się o pożyczkę przez Internet.

Pożyczka bez weryfikacji konta bankowego – czy to możliwe?

Wśród użytkowników sieci planujących zaciągnąć pożyczkę przez Internet można znaleźć również osoby nie posiadające osobistego konta bankowego. Warto jednak wiedzieć, że SuperGrosz może zaoferować wypłatę pieniędzy czekiem GIRO. Ten sposób funkcjonuje już od wielu lat i był często stosowany jeszcze przed wprowadzeniem systemu kont elektronicznych. Jak to działa?

Przede wszystkim należy poprawnie wypełnić formularz wniosku o dofinansowanie. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu i przyznaniu pożyczki klient otrzymuje wiadomość SMS z kodem. Aby uzyskać pieniądze trzeba udać się najbliższego urzędu pocztowego i tam okazać dowód osobisty oraz wspomnianą wiadomość z kodem – w przypadku klientów bez konta bankowego weryfikacja dokonywana jest właśnie w ten sposób. Gotówkę można odebrać w ciągu 10 dni kalendarzowych.

Kto może skorzystać z tego rozwiązania?

Pożyczka bez własnego konta bankowego to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują w szybkim czasie gotówki, jednak ze względu na brak osobistego rachunku nie mogą dokonać przelewu weryfikacyjnego. Warto przy tym zaznaczyć, że taka sytuacja wcale nie należy do rzadkości. Zdarza się, że klient firmy pożyczkowej ma konto wspólne z żoną lub mężem lub też jest przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą i korzysta tylko z rachunku firmowego. W ich przypadku, podobnie jak w sytuacji osób nie posiadających w ogóle konta bankowego, idealnym rozwiązaniem będzie właśnie przelew GIRO.

Aby jednak cała transakcja doszła do skutku, niezbędne jest podanie numeru telefonu, na który przesłanie zostanie kod umożliwiający odbiór gotówki. Oczywiście nie można też zapominać, że pożyczka na dowód bez konta bankowego wymaga spełnienia innych warunków, takich jak posiadanie obywatelstwa RP, odpowiedniego wieku, poprawnie wypełnionego wniosku oraz pozytywnej historii w bazach BIK, BIG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *