pożyczka przez internet na raty

Pożyczka na raty przez internet

supergrosz.pl 09:16 Lipiec 17th, 2018

W obecnych czasach zaciągnięcie pożyczek przez Internet nie należy do najtrudniejszych zadań. Jeśli tylko osiągnęliśmy odpowiedni wiek i mamy obywatelstwo RP, możemy wnioskować o dofinansowanie naszych wydatków na dowolny cel, niezależnie od tego czy są to kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe, remont mieszkania, spłata innych zadłużeń czy też duże zakupy. Problemem w takich sytuacjach bywa jednak spłata zobowiązania. Na szczęście są pożyczki na raty.

Alternatywa dla kredytu konsumpcyjnego w banku

Pożyczki online na raty cieszą się niemałym zainteresowaniem. Powodem takiego stanu rzeczy jest na pewno fakt, że łatwiej je uzyskać niż kredyt w baku, nawet jeśli źródłem naszych dochodów jest praca w oparciu o umowę zlecenia bądź umowę o dzieło.

Wniosek rozpatrywany jest w zaledwie kilkanaście minut, a pieniądze można otrzymać na konto w równie krótkim czasie. Pożyczki pozabankowe na raty są zazwyczaj zaciągane na niższe kwoty niż kredyty w banku. Najczęściej jest to suma kilku tysięcy złotych. Minimum formalności oraz łatwość uzyskania pożyczki na raty sprawia, że chętnie decydują się na nią osoby potrzebujące pieniędzy na wydatki, jakich nie przewidziały planując domowy budżet.

Takie rozwiązanie oczywiście sprawdzi się również w sytuacjach, kiedy zamierzamy przeprowadzić remont czy np. kupić używane auto, co wiąże się z nieco większymi kosztami.

Pożyczki pozabankowe na raty – wygodna spłata

Decydując się na pożyczkę warto zawsze mieć świadomość, że takie zobowiązanie trzeba będzie spłacić, a opóźnienia w regulowaniu należności zazwyczaj wiążą się z nałożeniem karnych odsetek. Pożyczki przez internet na raty mają niewątpliwie tę zaletę, że ich spłatę można rozłożyć na wiele wygodnych rat – w przypadku pożyczki SuperGrosz jest to maksymalnie aż 48 miesięcy.

W praktyce oznacza to, że wysokość rat można obniżyć, a tym samym dostosować ich poziom do naszych indywidualnych oczekiwań i sytuacji materialnej. Przed złożeniem wniosku warto więc zastanowić się, jakie kwoty do spłacenia są w naszym zasięgu. Pomocny w tym będzie specjalny kalkulator, dzięki któremu z łatwością obliczymy nie tylko całkowity koszt pożyczki, ale też wysokość rat czy RRSO. Dobrze dobrana pożyczka przez internet bez zaświadczeń na raty pozwoli zrealizować zamierzone cele, a jednocześnie będzie łatwa do regulowania.

Szybkie pożyczki na raty – jak je uzyskać?

Pożyczki online na raty są znacznie łatwiej dostępne niż kredyty konsumpcyjne w bankach, jednak nie oznacza to, że każdy może je otrzymać. Oprócz wspomnianego już obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej i wymaganego wieku, istotne znaczenie dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę będzie też miała nasza historia kredytowa.

Chociaż mogłoby się wydawać, że pożyczki na raty online są dostępne również dla osób posiadających negatywny zapis w Biurze Informacji Kredytowej, w rzeczywistości wiele firm udzielających pożyczek sprawdza wiarygodność swoich klientów jako rzetelnie wywiązujących się z umowy osób. Takie postępowanie z jednej strony chroni interesy pożyczkodawcy, a z drugiej – może zapobiegać nadmiernemu zadłużaniu się i zbyt pochopnemu zaciąganiu kolejnych zobowiązań.

A jak wygląda sam proces ubiegania się o pożyczkę na raty przez internet? Oprócz poprawnie wypełnionego wniosku potrzebny będzie dowód osobisty, konto bankowe oraz telefon komórkowy. Po potwierdzeniu tożsamości i weryfikacji klienta w Biurze Informacji Kredytowej i Biurze Informacji Gospodarczej otrzymuje on informacje o przyznaniu pożyczki bądź odpowiedź odmowną na adres mailowy oraz za pośrednictwem wiadomości SMS. Czas oczekiwania na pieniądze zależny jest od wyboru metody weryfikacji tożsamości. Osoby wybierające weryfikację za pomocą danych udostępnianych do logowania się na platformę online konta bankowego, mogą liczyć na otrzymanie środków pieniężnych natychmiast po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

W przypadku wyboru potwierdzenia tożsamości poprzez Giro klient otrzymuje wiadomość sms z kodem. Pieniądze można wówczas odebrać na poczcie po jego okazaniu wraz z dowodem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *