sylwester-pomysly

Sylwester we dwoje do 1000 zł – sprawdź nasze pomysły!

Marta Fila 15:52 Grudzień 17th, 2019

Interesujący, pełen dobrej zabawy sylwester we dwoje nie musi kosztować majątku. Wystarczy zaplanować go z głową… i robić to, co lubimy najbardziej. A jeśli przy okazji nie obciążymy domowego budżetu, to świetnie wystartujemy w Nowy Rok!

Wśród polskich sposobów na sylwestra zdecydowanie przodują „domówki”. W ubiegłym roku 46% Polaków spędziło ostatni dzień roku w domu, a 24% – u rodziny lub znajomych. Na zorganizowaną imprezę zdecydowało się 8% badanych, choć 15% niedługo przed sylwestrem wciąż nie wiedziało, co będzie robić. Z badań wynika także, że nie lubimy na sylwestra zbyt dużo wydawać (źródło: źródło). To zrozumiałe – w końcu zaledwie tydzień wcześniej są święta, które kosztują niemało. Na szczęście dobry sylwester wcale nie musi być kosztowny.

Kulturalnie

Sylwester przed dużym ekranem? To może się okazać znakomitym pomysłem, zwłaszcza gdy jesteście miłośnikami kina. Wieczory sylwestrowe w kinach to specjalnie dobrane seanse, okraszone dodatkowymi atrakcjami oraz obowiązkowym kieliszkiem szampana o północy. Sylwestrowe wieczory czy nawet „bale w kinie” organizuje się zarówno multipleksach, jak i mniejszych kinach.

Najczęściej ów sylwestrowo-noworoczny maraton filmowy składa się z trzech seansów, między którymi serwowane są dania, przekąski i napoje, jest także muzyka, do której można potańczyć, aby rozruszać się przed kolejnym emocjonującym filmem. Koszt takiego sylwestra to od 100 zł (to wersje z okrojoną częścią „balową”, bazujące głównie na seansach), do 300 zł (pełnowymiarowa impreza przeplatana filmami).

A może długo odkładane „na później” wyjście do teatru? Sylwester może być dobrą okazją do obejrzenia świetnych przedstawień. Teatry zapraszają na różne spektakle na poszczególnych scenach. Niektóre proponują w ramach sylwestra jedną wybraną sztukę, dopasowaną do okoliczności (zwykle jest ona lekka, z dużą dawką humoru), inne stawiają na dwie. Po wieczorze teatralnym teatry proponują zwykle sylwestrową zabawę z poczęstunkiem i szampanem, spędzoną w doborowym towarzystwie.

Koszt sylwestra w teatrze jest wyższy niż wieczoru w kinie, ale i w tym wypadku zamkniemy się w 1000 zł za dwie osoby – w cenie 400–500 zł od osoby otrzymamy już – oprócz biletów na spektakle – zaproszenie na sylwestrowy koktajl do białego rana, z bufetem pełnym dań i przekąsek oraz z napojami. Wyższe ceny obejmują zwykle najlepsze miejsca względem sceny. Niektóre teatry organizują skromniejsze wieczory, czyli spektakl + poczęstunek i szampan, wówczas cena takiego przyjęcia również będzie niższa.

Na wyjeździe

Marzy się Wam wyjątkowy sylwester w ciekawym miejscu? Wyjazd sylwestrowy również nie musi być bardzo kosztowny i ma szansę zamknąć się w przedziale 1000 zł. Oferty sylwestrowe przygotowują zawsze ośrodki SPA, np. w górach. Dwa lub trzy noclegi, a w pakiecie wybrane zabiegi upiększające i relaksujące. Także specjalny pakiet sylwestrowy, przygotowany przez dany ośrodek, to pomysł na nieco leniwego sylwestra, pozwalającego na prawdziwy wypoczynek i „naładowanie baterii” na Nowy Rok. Niektóre ośrodki SPA mają w ofercie pakiety dla par, a oferty sylwestrowe obfitują w dodatkowe niespodzianki!

Wyjazd można także połączyć z zimowymi atrakcjami, np. kuligiem, sportami zimowymi, a po dniu spędzonym na powietrzu warto spędzić wieczór przy tradycyjnej kuchni regionalnej i kubku grzańca. Taki pakiet, często oferujący też szczególne atrakcje na sylwestrową noc, możemy wykupić w wielu hotelach czy pensjonatach, m.in. również w górach.

W… tramwaju

To nie pierwszy sylwester, który część miast proponuje spędzić w tramwaju. Oczywiście tramwaj jest nie byle jaki, stąd i koszty biletów nieco wyższe – ale i tak zmieścimy się spokojnie w kwocie 1000 zł za dwie osoby, nawet wliczając w to podróż i nocleg (byle nie ociągać się zbytnio z rezerwacjami). Do zabytkowego tramwaju zaprasza na sylwestra np. miasto Łódź, a do starej zajezdni na bal w stylu PRL – Kraków.

Taka wycieczka to świetna okazja do zwiedzenia danego miasta oraz poznania jego zimowych uroków. Choinka w centrum miasta, dekoracje świąteczne, jarmarki i wyjątkowa atmosfera, a do tego udany i niesztampowy bal – czego chcieć więcej?

A może pożyczka na sylwestra?

1000 zł za zorganizowaną sylwestrową imprezę dla pary – z atrakcjami, poczęstunkiem, napojami – to niezbyt wygórowana cena, jednak po świętach nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Wówczas z pomocą może przyjść oferta sprawdzonych pożyczkodawców. W firmie SuperGrosz.pl proponujemy pożyczkę ratalną, którą przyznajemy dosłownie w kilka chwil po pozytywnej weryfikacji klienta. To klient wybiera, na ile rat chciałby rozłożyć pożyczoną kwotę.

Być może lepiej będzie spłacić całość po Nowym Roku, ale warto też rozłożyć pożyczaną sumę na dwie części, obejmujące środki z dwóch wypłat. Istnieje także opcja rozłożenia pożyczki na większą liczbę niższych rat. Wystarczy wybrać na stronie kwotę pożyczki i liczbę rat, aby przeczytać informacje o warunkach takiego zobowiązania i jego całkowitym koszcie. Nawet niewielka pożyczka online może się okazać zastrzykiem finansowym, dzięki któremu zrealizujecie swoje marzenie o idealnym sylwestrze we dwoje!

wez-pozyczke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *