Szybka pożyczka dla każdego – jakie są warunki przyznania?

Marta Fila 13:00 Luty 21st, 2020

Pożyczki ratalne to skuteczny sposób na szybkie zorganizowanie niezbędnych środków finansowych. Możesz po nią sięgnąć zarówno w momencie wystąpienia przejściowych problemów finansowych, jak w przypadku chęci skorzystania z nadarzającej się okazji inwestycyjnej czy sfinalizowania konkretnego przedsięwzięcia (np. remontu). Jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać niezbędne środki?

Pożyczka dla każdego online – czy aby na pewno?

Firmy pożyczkowe podchodzą zwykle nieco bardziej liberalnie do akceptacji wniosków, ale nie jest to zasadą. Są firmy, które udzielają pożyczek praktycznie wszystkim, w tym również zadłużonym, jednak ich RRSO jest zwykle bardzo wysokie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że szybka pożyczka wcale nie musi być droga. Duża część firm pożyczkowych stawia na odpowiedzialne pożyczanie i przeciwdziała nadmiernemu zadłużaniu się klientów. Oznacza to, że warunki uzyskania pożyczki są nieco bardziej liberalne niż w banku i tym samym wygodniejsze dla klienta. Błędem jest jednak myślenie, że środki otrzymać może każdy.

W przypadku pożyczki w SuperGrosz konieczne jest spełnienie kilku warunków formalnych: klient musi być obywatelem RP, mieć przynajmniej 21 lat i wypełnić wniosek o pożyczkę online. Spełnienie tych warunków nie jest jednak jednoznaczne z przyznaniem pożyczki. Powody odrzucenia mogą być różne, jednak do najczęstszych zalicza się: błędnie wypełniony wniosek, wpis do rejestru dłużników lub fakt posiadania niespłaconej pożyczki.

Klient nie ma obowiązku dokumentowania uzyskiwanych dochodów, jednak podczas składania wniosku zostanie poproszony o podanie kwoty uzyskiwanych dochodów. Jej wysokość również może mieć istotny wpływ na decyzję kredytową.

Wnioskowanie o pożyczkę ratalną krok po kroku

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na przekonanie się, czy mamy szansę na otrzymanie pożyczki w konkretnej firmie pożyczkowej, będzie złożenie wniosku w jej placówce lub za pośrednictwem strony internetowej. W zapoznaniu się z warunkami często pomaga funkcjonalny kalkulator, który szybko obliczy dla nas wysokość raty kapitałowej, odsetek i prowizji, a także przedstawi nam wysokość RRSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie naszej pożyczki. Po akceptacji zaprezentowanych warunków konieczne będzie jeszcze uzupełnienie danych osobowych, które następnie zostaną zweryfikowane przez potencjalnego pożyczkodawcę.

Istnieje kilka sposobów weryfikacji tożsamości klienta, jednak do najpopularniejszych zalicza się kontakt telefoniczny, przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę (zwykle 1 grosz lub 1 złoty), czek GIRO, a także weryfikację przy pomocy dedykowanej aplikacji, co jest zwykle najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem dla klienta.

Poprawnie złożony wniosek i przeprowadzona weryfikacja danych osobowych pozwala przejść do kolejnego kroku jakim jest wydanie decyzji kredytowej. Zwykle odbywa się to przy pomocy nowoczesnych systemów informatycznych, które mają zaszyte w sobie mniej lub bardziej zaawansowane algorytmy decyzyjne. Dzięki wykorzystaniu technologii czas oczekiwania na decyzję kredytową jest ograniczony do minimum, a klient w wielu przypadkach może środki otrzymać niemalże automatycznie (przelewem na swoje konto bankowe). Krok ten zawiera również niezwykle istotny etap jakim jest podpisanie umowy pożyczki. Umowa podpisywana jest w każdej sytuacji – nawet jeśli interesującym nas produktem jest chwilówka dla każdego.

Pożyczki dla każdego – pamiętaj, by dostosować je do swoich potrzeb

Decydując się na pożyczkę ratalną, koniecznie już na etapie analizowania ofert, dobrze zastanów się, jakiej kwoty potrzebujesz i jak wysoką ratę będziesz w stanie każdego miesiąca spłacać. Większość firm pożyczkowych w elastyczny sposób podchodzi do potrzeb klienta i pozwala zaciągać pożyczki w dowolnej wysokości (oczywiście mieszczącej się w określonych granicach) i rozkładać ich spłatę na dogodny dla klienta okres czasu. Dzięki temu otrzymasz środki w niezbędnej Ci kwocie, a ich spłata nie będzie spędzać Ci snu z powiek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *