Pożyczka i raty. Ile trzeba czekać na przyznanie oraz jaki jest jej koszt?

Marta Fila 12:22 Luty 21st, 2020

Myśląc o zaciągnięciu pożyczki wahamy się zwykle między ofertami banków i firm pożyczkowych. Od dokonanego wyboru w dużej mierze zależą nie tylko rzeczywiste koszty pożyczki, ale również czas oczekiwania na otrzymanie środków. Ile kosztują szybkie pożyczki na raty? Jak długo trzeba czekać na przekazanie pożyczonej kwoty na nasze konto?

Szybkie pożyczki ratalne – oszczędność czasu i pieniędzy

Procedury w bankach są na ogół mocno rozbudowane i zazwyczaj skomplikowane. Ma to na celu ochronę interesów tradycyjnych instytucji. Między innymi z tego względu, z ofert bankowych nie może skorzystać każdy. Problem mogą mieć klienci, którzy w przeszłości mieli problemy z regularnymi spłatami, posiadający niską zdolność kredytową lub uzyskujący nieregularne dochody.

Z pomocą przychodzą wówczas firmy pożyczkowe, które z reguły są w stanie zaakceptować większe ryzyko i tym samym udzielić pożyczki tym klientom, którzy nie mogą liczyć na kredyt w banku. Szybka pożyczka ratalna to także wartościowa oferta dla osób, którym zależy na krótkim czasie rozpatrzenia wniosku.

Oczywiście, pożyczka pozabankowa na raty online to produkt, oferowany nie tylko dla klientów, którym jest „nie po drodze” z procedurami w tradycyjnej bankowości. Taka forma finansowania cieszy się coraz większym zainteresowanie również wśród tych klientów, którym zależy na błyskawicznym uzyskaniu środków. Bez zbędnych formalności i konieczności dokładnego dokumentowania uzyskiwanych dochodów. Elastyczna oferta i szybkość działania to niewątpliwie kluczowe czynniki, przyczyniające się do dynamicznego wzrostu popularności pożyczek ratalnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pożyczki z ratą tygodniową czy miesięczną mają RRSO na atrakcyjnym poziomie – o wiele niższym niż rzeczywiste oprocentowanie tzw. chwilówek z którymi większość klientów mylnie kojarzy rynek pożyczek pozabankowych.

Ile kosztuje pożyczka pozabankowa na raty online?

Pożyczka przez internet bez zaświadczeń na raty pozornie może się wydawać kosztownym produktem, jednak przeanalizowanie zaledwie kilku ofert pozwoli nam szybko zmienić zdanie na ich temat. RRSO jest zwykle wyższe od oprocentowania rzeczywistego pożyczek bankowych, jednak ich przewagą są uproszczone procedury i wysoki poziom akceptacji wniosków.

Na koszt pożyczki ratalnej składają się przede wszystkim: oprocentowanie nominalne (odsetki od pożyczanego kapitału) oraz prowizja za udzielenie pożyczki. Część banków i firm pożyczkowych dolicza również opłaty dodatkowe (np. obowiązkowe ubezpieczenie), które mogą istotnie wpłynąć na finalny koszt naszej pożyczki. Oceniając atrakcyjność oferty warto zweryfikować RRSO, gdyż uwzględnia ono wszystkie koszty pożyczki na raty.

Gdzie szukać konkretnych informacji o kosztach pożyczki? Możemy w tym celu udać się do placówki firmy pożyczkowej, gdzie na nasze pytania odpowie doradca, lub zajrzeć na stronę internetową podmiotu. Szybkie pożyczki ratalne oferowane są również przez Internet, więc koszty bez problemu będziemy mogli zweryfikować w sieci. W tym celu wystarczy, że skorzystamy z prostego kalkulatora, podamy parametry interesującej nas pożyczki (kwotę i okres spłaty), a w kilka chwil poznamy wysokość odsetek, prowizji i ewentualnych kosztów dodatkowych.

Jeśli firma, w której planujemy zaciągnąć pożyczkę na raty, nie informuje wprost o kosztach, zastanówmy się, czy na pewno chcemy skorzystać z jej oferty. Transparentność oferty i zaufanie to elementy równie istotne, jak wysokość rzeczywistego oprocentowania czy czas oczekiwania na środki.

Szybkie pożyczki na raty – proces wnioskowania

Jak zatem wygląda proces wnioskowania o pożyczkę ratalną online i jak długi jest czas oczekiwania na środki? Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o pożyczkę, co jest naprawdę szybkie i proste. Wystarczy jedynie przygotować dowód osobisty oraz informacje na temat uzyskiwanych dochodów. Kolejnymi krokami są szybkie potwierdzenie tożsamości klienta oraz ocena samego wniosku, kończąca się decyzją kredytową.

Weryfikacja odbywa się niemalże natychmiast, dzięki korzystaniu z nowoczesnych, zaawansowanych systemów informatycznych. Równie szybka jest wypłata środków. Odbywa się ona bezpośrednio na rachunek bankowy klienta, a w przypadku jego braku, środki można odebrać w pobliskiej placówce pocztowej – wszystko zależy od wybranego sposobu potwierdzenia tożsamości.

Jeśli wybrałeś weryfikację przy pomocy rachunku bankowego, środki zostaną automatycznie przekazane na Twój rachunek w momencie uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. Można zatem stwierdzić, że otrzymasz je niemalże natychmiastowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *