wczasy last minute all inclusive

Tanie wczasy Last Minute All Inclusive – ile tak naprawdę kosztują?

supergrosz.pl 11:12 Czerwiec 6th, 2018

Każdy z nas z pewnością miał ochotę wyjechać do ciepłych krajów i odpocząć od obowiązków zawodowych i brzydkiej pogody na słonecznej plaży. Tego typu wyjazdy – zwłaszcza jeśli zależy nam na dobrym hotelu w pięknej lokalizacji – często jednak przekraczają nasze możliwości finansowe. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem są wczasy Last Minute. Jak ich szukać i ile to kosztuje?

Last Minute – wczasy na ostatnią chwilę

Chociaż większość klientów biur turystycznych doskonale wie na czym polegają wczasy Last Minute, wiele osób daje się skusić na „promocyjną” ofertę wakacji w lipcu kupując bilet już na kilka miesięcy przed wyjazdem. Warto jednak wiedzieć, że tego typu propozycje pojawiają się na kilka lub kilkanaście dni przed wycieczką.

Wakacje Last Minute to wyjazdy w obniżonych cenach oferowane przez biura podróży. Poza niższym kosztem takich wczasów nie różnią się niczym od wakacji planowanych z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem – w ramach takiej oferty możemy liczyć na wygodny hotel i wszelkie inne udogodnienia wynikające z oferty All Inclusive.

Skąd więc niska cena? Tego typu promocje pojawiają się w sytuacji, kiedy biuro podróży nie sprzeda wszystkich miejsc, lub też ktoś zrezygnuje z wycieczki w ostatniej chwili. Z perspektywy organizatora wyjazdu znacznie korzystniej jest więc sprzedać wycieczkę w promocyjnej cenie, niż nie sprzedać jej w ogóle, a co z tego wynika – nic na niej nie zarobić.

Tanie wczasy za granicą Last Minute – ile kosztują?

Cena wycieczki w ramach Last Minute oczywiście zależy w dużej mierze od kierunku podróży oraz standardu hotelu, w jakim się zatrzymamy. Warto jednak porównać ceny regularne z tymi okazjonalnymi. W przypadku wyjazdów do Grecji można liczyć na ok. 50% zniżki. Oczywiście Grecja to dość popularny kierunek wśród polskich turystów, jednak osoby wybierające chętniej bardziej egzotyczne miejsca również znajdą coś dla siebie.

Tygodniowy pobyt w Wietnamie w ramach wycieczki Last Minute kosztuje ok. 3800-4000 zł za osobę przy regularnych cenach sięgających 5500-6500 zł. Jeśli zaś marzy nam się podróż do Meksyku, w ramach ofert Last Minute liczyć możemy na zniżki sięgające nawet ponad 20 procent regularnej ceny. Wczasy Last Minute All Inclusive są więc tańsze o nawet ponad tysiąc złotych w porównaniu do cen bez promocji.

Warto jednak wiedzieć, że na największe zniżki można liczyć poza sezonem turystycznym – w lipcu lub sierpniu tego typu wyjazdy często są przecenianie o niewielkie kwoty. Z całą pewnością warto przeglądać oferty biur podróży i wyszukiwać najlepsze propozycje. A jeśli nie masz odpowiednio dużo oszczędności na ten cel, możesz skorzystać z pożyczki w SuperGrosz – okazje nie będą czekać!

Im później, tym lepiej

Wczasy nad morzem Last Minute gdzieś w ciepłym kraju, które jednocześnie dostępne są w atrakcyjnej cenie, najrozsądniej jest wyszukiwać jak najpóźniej – im mniej czasu zostaje do terminu wycieczki, tym atrakcyjniejszych cen można się spodziewać.

Warto też wiedzieć, że chociaż tanie wczasy Last Minute dostępne są właściwie przez cały rok, na większe obniżki można łatwiej trafić w określonych terminach, a więc w okresie od weekendu majowego do ok. połowy czerwca, kiedy wyjazdy za granicę cieszą się mniejszym zainteresowaniem, oraz tuż przed Bożym Narodzeniem. Ze względu na brak chętnych biura podróży są wówczas bardziej skłonne do udzielania promocji i obniżania cen.

Dla kogo?

Osoby, które muszą mieć zaplanowany cały wyjazd z odpowiednio dużym wyprzedzeniem czasowym, raczej nie skorzystają z ofert Last Minute. Jeśli chcesz podróżować tanio, musisz umieć podejmować szybkie decyzje – zdarza się, że wyjazd w ramach promocji ma miejsce za dwa lub trzy dni od momentu znalezienia oferty.

Można też wziąć urlop w pracy i czekać do ostatniej chwili z rezerwacją biletów, co jednak wiąże się z pewnym ryzykiem, że oferta nam przepadnie. Wczasy Last Minute są więc dobrą propozycja dla tych turystów, którzy dopuszczają pewną niewiadomą i są otwarci na ciekawe propozycje, jeśli chodzi o kierunek podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *