pomysł na prezent na dzień ojca

5 oryginalnych pomysłów na prezent na Dzień Ojca

supergrosz.pl 11:10 Czerwiec 6th, 2018

Świętowany 23 czerwca Dzień Ojca to świetna okazja, aby obdarować tatę wspaniałym prezentem. I chociaż wiele zależy od przeznaczonego na ten cel budżetu, liczy się też pomysłowość. Jeśli nic ciekawego nie przychodzi Ci do głowy, a chcesz by Twój tata otrzymał upominek, który sprawi mu prawdziwą radość, nasze pomysły mogą stać się dla Ciebie inspiracją.

Zegarek

Jeśli chcesz, aby prezent na Dzień Ojca był praktyczny, a zarazem estetyczny, wybierz dobry zegarek. Ten dodatek w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem projektantów mody i wraca do łask. W przypadku mężczyzn ponadto świadczy o klasie i statusie majątkowym. Oczywiście wiele zależy od tego jaki masz budżet.

Dobry czasomierz można kupić już w cenie ok. 500 zł, jednak te szwajcarskie, znane i cenione na całym świecie ze względu na swoją jakość, kosztować mogą nawet ponad sto tysięcy złotych. Z całą pewnością nie należy kupować podróbek – jest to w bardzo złym guście, stąd taki prezent na pewno nie ucieszy taty. Jak wybrać odpowiedni model?

Wiele zależy od tego jaki styl preferuje obdarowywany mężczyzna – w przypadku ojców lubiących sport, dobrym wyborem będzie czasomierz dla aktywnych, panowie ceniący elegancję zaś ucieszyć się mogą z zegarka na bransolecie. Ważna jest też jakość i mechanizm. Zasilane bateriami zegarki można kupić już za 100 zł, nakręcane automatycznie, a więc bez interwencji użytkownika kosztują ok. 500 zł i więcej, zaś nakręcane ręcznie, przez wielu uznawane za zegarki z duszą – kilka tysięcy złotych.

Wycieczka

Jeśli chodzi o Dzień Ojca, prezent wcale nie musi być rzeczowy. W roli upominku z tej okazji świetnie sprawdzi się bilet na wycieczkę do miejsca, które tata zawsze chciał zobaczyć. Może to być wyprawa do Azji, Afryki, na Kubę albo do ciepłych krajów, gdzie można odpocząć na plaży bez obaw o niesprzyjającą pogodę.

Ile kosztuje taka wycieczka? Za trwający 8 dni pobyt w Chinach należy zapłacić ok. 2500 – 3000 zł za osobę, za tygodniową wycieczkę na Kubę – ok. 5000 zł, zaś do Australii od ok. 7500 zł. Warto wybrać miejsce związane z zainteresowaniami ojca – jeśli interesuje się motoryzacją, ucieszyć go może np. wyprawa do Stuttgartu i wizyta w Muzeum Porsche. Cena takiego biletu to niecałe 20 zł, a przeżycia z pewnością będą niezapomniane.

Coś dla miłośnika sportu

Jeśli nie wiesz co kupić na Dzień Ojca swojemu tacie, możesz rozważyć gadżet związany z jego ulubioną dyscypliną sportową. Warto postarać się o piłkę bądź koszulkę z autografem cenionego przez niego zawodnika, a jeśli tata uprawia jakiś sport, równie dobrym pomysłem będzie dobrej jakości kask lub praktyczne akcesoria.

Oczywiście jako prezent na Dzień Ojca świetnie sprawdzi się bilet na mecz ulubionej przez niego drużyny. Możliwość oglądania zawodników na żywo w akcji na pewno dostarczy niezapomnianych emocji i mnóstwo radości.

Prezent dla ojca młodego duchem

Jeśli chcesz, aby prezent na dzień taty był oryginalny, możesz kupić ojcu stół do piłkarzyków (koszt to ok. 300 zł i więcej) bądź do bilarda (od ok. 1400 zł w górę), który na pewno ucieszy osobę kochającą tego typu gry. Pomysłem należącym do tej kategorii może też być wyprawa na paintball ze znajomymi, która dostarczy mnóstwo emocji mężczyźnie w każdym wieku. Jest to też wspaniała okazja, aby spędzić z tatą trochę czasu.

Prezent na Dzień Ojca do 200 zł

Jeśli mamy ograniczony budżet, warto poszukać prezentu, który z jednej strony ucieszy tatę, z drugiej zaś nie będzie stanowił znacznego obciążenia dla domowych finansów. W tę kategorię wpisują się wszelkiego rodzaju gadżety, jak koszulki z zabawnymi nadrukami, personalizowane kubki, kieliszki, bądź szklanki do alkoholu, ale nie tylko.

Niedrogie, a tym samym dostarczające mnóstwo emocji i radości prezenty na Dzień Ojca to również Off Road, przejażdżka bolidem lub sportowym autem czy lot paralotnią, zaś w przypadku osób chętniej wybierających spokojniejsze formy spędzania wolnego czasu – kurs kiperski. Cena wszystkich tych atrakcji nie przekracza 200 zł. Jeśli jednak chcesz podarować prezent na Dzień Ojca przekraczający tę kwotę i nie masz na ten cel odpowiednio dużo środków, możesz zdecydować się na szybką pożyczkę w SuperGrosz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *