Aplikacja Kontomatik – program do weryfikowania tożsamości online

Małgorzata Siess 11:35 Sierpień 22nd, 2022

Kontomatik – dla niektórych jest to pewnie nazwa nieznana, obca, dla innych zaś odwrotnie. Z pewnością spotkali się z tą aplikacją niejednokrotnie. Z Kontomatika korzystają banki oraz firmy pożyczkowe. To one zapewniają swoim klientom pełną obsługę online, jednak zanim zdecydujemy się posłużyć aplikacją Kontomatik, warto zastanowić się, czy ta aplikacji jest w pełni bezpieczna.

Kontomatik – czym jest i do czego służy?

Kontomatik to nowoczesna aplikacja, której zadaniem jest błyskawiczna oraz automatyczna weryfikacja tożsamości klientów firm pożyczkowych oraz banków. Narzędzie to stanowi ciekawą alternatywę dla przelewu weryfikacyjnego opiewającego zazwyczaj na ok. 1 grosz. Ma za zadanie znacznie przyspieszyć weryfikację, głównie w sytuacjach, kiedy konto klienta znajduje się w innym banku, aniżeli konto firmy pożyczkowej. Jak widać, przy pomocy tej aplikacji rozpatrywanie wniosków o przyznanie pożyczki gotówkowej może przebiegać znacznie szybciej, niż normalnie. Aplikacja ta istnieje na rynku już od 2010 roku i znana jest w firmach pożyczkowych nie tylko na terenie Polski, ale także w Czechach i Portugalii.

Jak działa aplikacja Kontomatik?

Aplikacja Kontomatik została stworzona przede wszystkim do weryfikacji tożsamości osób, które chcą skorzystać z pożyczek. Jej głównym zadaniem jest połączenie się z kontem klienta poprzez zalogowanie się do konta bankowegoJeśli dokonamy tego poprawnie, aplikacja pobierze z konta najbardziej potrzebne dane, czyli imię oraz nazwisko, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego, PESEL, a także historię transakcji wykonywanych oraz obecne saldo. Jest to metoda bardzo wiarygodna, dzięki której możemy mieć pewność, iż nikt nie podszywa się pod osobę, którą w rzeczywistości nie jest. Pozwala na pobranie danych klienta bezpośrednio z konta bankowego – bez przelewu, bez skanu dowodu osobistego. Kontomatik to nie tylko sprawdzenie danych – to również weryfikacja historii klienta, dzięki czemu można uzyskać informacje na temat jego zdolności kredytowej. Aplikacja korzysta z zasady screen scraping, to znaczy, że w żaden sposób nie ingeruje w rachunek

Czy warto korzystać z tego rozwiązania?

Opinie dotyczące aplikacji Kontomatik są z reguły pozytywne. Aplikacja jest korzystna głównie dla osób, które dość często ubiegają się o chwilówki, a weryfikacja przy pomocy przelewu weryfikacyjnego trwa według nich zbyt długo. Poza tym, największymi zaletami tego rozwiązania są:

  • przyspieszenie procesu ubiegania się o pożyczkę,
  • usługa 2w1, czyli weryfikacja zdolności kredytowej i tożsamości klienta,
  • brak jakichkolwiek opłat – aplikacja jest bezpłatna.

Bezpieczeństwo aplikacji Kontomatik

Wielu klientów zastanawia się czy aplikacja Kontomatik jest realnie bezpiecznym wyborem, aniżeli przelew. W końcu podczas przelewu nikt nie ingeruje w nasze konto bankowe, zaś Kontomatik ma pewien dostęp do naszego konta. To prawda, jednak aplikacja ta pobiera informacje i automatycznie je szyfruje. Ponadto, narzędzie to posiada licencję AIS, która jest zgodna z unijną dyrektywą PSD2 otrzymaną od Banku Litwy. Umożliwia to bowiem dostęp do rachunków bankowych. Otrzymanie takiego certyfikatu wymagało od samej aplikacji, a także jej producentów spełnienia licznych wymogów bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *