gdzie na majówkę

Gdzie pojechać na majówkę w Polsce?

supergrosz.pl 13:14 Kwiecień 24th, 2018

    Długi weekend majowy to czas licznych wyjazdów. W tym roku można zapewnić sobie cały tydzień wolnego czasu, oczywiście jeśli odpowiednio wcześnie poinformujemy szefa o naszych planach i zdecydujemy się na wykorzystanie urlopu w taki sposób, aby mieć możliwość zorganizowania dłuższej wycieczki. Tych kilka dni z pewnością pozwoli odpocząć i nabrać sił po zimie. Gdzie na majówkę? W Polskę!

Nad morzem

    Wizyta nad morzem to przede wszystkim cel wakacyjnych wyjazdów, kiedy wysokie temperatury umożliwiają plażowanie. Warto jednak pamiętać, że nad Bałtykiem można spędzić czas niekoniecznie zażywając kąpieli słonecznych i tych w morzu. Najchętniej odwiedzane jest niewątpliwie Trójmiasto. Gdańsk ze swoimi licznymi zabytkami, fontanną Neptuna i Żurawiem, Sopot z popularnym molo, czy Gdynia z „Darem Pomorza” przyciągają licznych turystów. Majówka nad morzem to również doskonała okazja, aby przejść się po plaży i podziwiać Bałtyk, który jest wart zobaczenia o każdej porze roku.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą zabrać ze sobą rowery lub wypożyczyć je na miejscu i wyruszać na krótsze wycieczki po okolicy.

A może w góry?

    Osoby, które zdecydowanie bardziej wolą piesze wycieczki, mogą zaś zdecydować się na wyjazd w Polskie góry. Wybór jest niemały, bo można pojechać w malownicze Bieszczady lub nieco bardziej wymagające Tatry. Ciekawą propozycją są Polskie Góry Stołowe z niesamowitymi formacjami skalnymi oraz licznymi gatunkami roślin i zwierząt objętych ochroną.

    Z kolei odwiedzając Góry Świętokrzyskie zobaczymy charakterystyczne gołoborza, czyli rumowiska skalne zlokalizowane w górnych partiach pasma. Długi weekend majowy w górach to oczywiście propozycja przede wszystkim dla aktywnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do Zakopanego i odpocząć w wygodnym hotelu korzystając z wszystkich jego udogodnień, a przy okazji zobaczyć Morskie Oko.

Miasta i miasteczka

    Świetny pomysł na majówkę to odwiedzenie któregoś z mniejszych i być może mniej znanych miast, które jednak pochwalić się mogą bogatą historią, ciekawymi zabytkami czy interesującą architekturą. Wśród miast tego typu wymienić można chociażby Toruń, Kazimierz nad Wisłą czy Sandomierz. Planując taki wyjazd warto sprawdzić jakie atrakcje dostępne są w okolicy. Spędzając majowy weekend w Sandomierzu można przy okazji zobaczyć zamek Krzyżtopór w Ujeździe, zajrzeć do fabryki porcelany w Ćmielowie albo wybrać się na małą wycieczkę do Krzemionek Opatowskich – rezerwatu archeologicznego z neolitycznymi kopalniami krzemienia pasiastego.

Gdzie na majówkę z dzieckiem?

    Planując wyjazd na weekend majowy z dzieckiem powinniśmy pamiętać, aby wycieczka była atrakcyjna dla wszystkich uczestników podróży. Większość ośrodków turystycznych i hoteli przewiduje atrakcje dla najmłodszych gości, ale przed wyjazdem można też sprawdzić, czy w okolicy znajdują się ciekawe parki, ogrody zoologiczne czy inne miejsca, które zainteresują dzieciaki. Wśród nich wymienić można Magiczne Ogrody w Janowcu nad Wisłą, czyli rodzinny park tematyczny.

    Wizyta w tym miejscu stymuluje wyobraźnię dziecka i jest wspaniałą przygodą nie tylko dla maluchów, ale i dla ich opiekunów. W Bałtowie znajduje się z kolei JuraPark – miejsce to przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o dinozaurach i zobaczyć, jak one wyglądały. Inwałd Park oferuje zaś aż pięć tematycznych parków rozrywki, m. in. Świat Marzeń, Dinolandię czy Mini Zoo.

Majowy weekend – ile kosztuje nocleg?

    Długi weekend majowy to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd w atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca, dlatego ceny w hotelach bywają wówczas wyższe niż zimą czy wczesną wiosną. Rozsądnie jest więc odpowiednio wcześniej zabukować pobyt w hotelu i uwzględnić taki wyjazd w domowym budżecie.

    Tygodniowy pobyt w Gdańsku to koszt od ok. 350 zł za osobę z noclegiem w pokoju wieloosobowym. W przypadku pokoju dwuosobowego cena wynosi ok. 1200 zł za tygodniowy pobyt dla pary. Podobnie jest w Zakopanem, gdzie ceny pobytu na weekend majowy zaczają się od 315 zł. za osobę z noclegiem w pokoju wieloosobowym. Podróżując z dziećmi musimy zapłacić oczywiście więcej – koszt noclegu w weekend majowy w Gdańsku dla rodziny z dwójką dzieci to ok. 2700 zł, podobnie w Zakopanem.

Czasem jednak zdarza się, że pomysł na weekend majowy pojawia się spontanicznie w ostatniej chwili. Jeśli na ten cel nie mamy odłożonej odpowiednio wysokiej kwoty, warto zdecydować się na szybką i wygodną pożyczkę SuperGrosz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *