Jaki prezent na komunię kupić

Jaki prezent na komunię kupić dla dziewczynki i dla chłopca?

supergrosz.pl 12:34 Kwiecień 24th, 2018

    Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie w życiu nie tylko samego dziecka, ale również jego rodziny. Po uroczystości w kościele zwykle więc z tej okazji odbywa się przyjęcie w gronie najbliższych, podczas którego wręczane są prezenty komunijne. Babcie, ciocie i wujkowie często jednak mają trudności z wybraniem odpowiedniego upominku.

Prezent komunijny – co wziąć pod uwagę?

    Wbrew pozorom wybranie prezentu komunijnego dla dziecka wcale nie jest łatwym zadaniem. Osoby z bliskiej rodziny zaproszone na tę uroczystość często zastanawiają się, czy kupić coś praktycznego, co przyda się obdarowanemu również w przyszłości, czy może wybrać modny gadżet elektroniczny, który z całą pewnością sprawi dziecku radość.

    Wiele osób stawia na upominki związane z uroczystością. Zakup ładnie wydanego Pisma Świętego czy pamiątkowego medalika to świetny pomysł, ale warto też pamiętać, że dzieci liczą na bardziej „świeckie” upominki, które często kojarzą się z niemałymi wydatkami. Jeśli również stoisz przed takim dylematem i nie masz pomysłu na prezent komunijny dla siostrzenicy lub chrześniaka, przejrzyj nasze propozycje.

Prezent na komunię dla dziewczynki do 1000 zł

    Prezenty komunijne, podobnie jak podarunki z każdej innej okazji, powinny sprawiać radość obdarowywanemu. Podczas poszukiwania upominku warto więc kierować się zainteresowaniami dziecka. Jeśli siostrzenica kocha czytać, można wręczyć jej książki albo wybrać czytnik e-booków, który zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i zapewnia dostęp do ulubionej lektury zarówno w domu, jak i na wakacjach.

    Cena tego typu urządzeń wynosi od ok. 300 zł do ok. 600 zł zależnie od modelu. Dobrym pomysłem okazać się może również kurs rysunku lub malarstwa dla dziecka uzdolnionego plastycznie. Ponieważ jednak wiąże się to z koniecznością zaplanowania czasu w odpowiedni sposób, należy wcześniej taki upominek skonsultować z rodzicami dziewczynki – w końcu to właśnie oni będą wozić ją na zajęcia. Za taki kurs obejmujący 4 spotkania raz w miesiącu trzeba zapłacić ok. 300 zł, zaś w przypadku kursów trwających cały semestr nawet 1000 zł.

Jeśli zaś chodzi o sprawdzone i bezpieczne prezenty na komunię dla dziewczynki, na pierwszym miejscu znajduje się z całą pewnością biżuteria. Delikatny złoty łańcuszek z medalikiem, klasyczna bransoletka lub skromne kolczyki to upominek, który jest nie tylko ozdobą, ale również piękną pamiątką. Tutaj cena w dużej mierze zależy od zawartości złota oraz ewentualnych kamieni ozdobnych.

Prezent na komunię dla chłopca do 1000 zł

    Większość chłopców lubi aktywnie spędzać wolny czas, dlatego jako prezent komunijny może się sprawdzić sprzęt sportowy. W pierwszej chwili na myśl nasuwa się rower, jednak obecnie trudno dostać dobry sprzęt tego typu za mniej niż 1000 zł. Warto więc pomyśleć o rolkach albo deskorolce, która w ostatnim czasie wraca do łask.

    Za dobry sprzęt tego typu trzeba zapłacić ok. 200 zł, ale ceny mogą sięgać też sięgać nawet 500 zł. Ciekawą propozycją jest też kamera sportowa. Z pewnością przypadnie ona do gustu dziecku lubiącemu uwieczniać swoje wyczyny sportowe. Model wodoodporny pozwoli zaś nagrywać ciekawe filmy także pod wodą. Cena to od ok. 150 zł do niemal 600 zł. Oczywiście planując zakup prezentu powinniśmy pamiętać o zainteresowaniach chłopca. W roli komunijnego upominku sprawdzić się więc może teleskop dla dzieci, który pozwoli oglądać nie tylko księżyc, ale również obserwować gwiazdy. Koszt tego typu sprzętu to od ok. 150 zł do 300 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *