koszt remontu mieszkania

Koszt remontu mieszkania

supergrosz.pl 10:00 Kwiecień 24th, 2018

    Odświeżenie ścian w mieszkaniu czy położenie tapety pozwalającej zmienić aranżację salonu bądź sypialni zazwyczaj nie wymaga dużych nakładów pieniężnych i z tego typu pracami większość z nas poradzi sobie samodzielnie. Raz na kilka lat konieczny bywa jednak generalny remont mieszkania obejmujący nie tylko malowanie ścian, ale również wymianę zniszczonych podłóg, mebli kuchennych lub płytek w łazience.

Ile kosztuje remont mieszkania?

    Trudno jednoznacznie określić jak wysoką kwotę trzeba wydać na remont mieszkania, ponieważ całkowity koszt takiego przedsięwzięcia zależy od kilku czynników. Wśród nich wymienić można wielkość nieruchomości, zakres planowanych prac, jakość wykorzystanych materiałów przekładającą się na ich cenę, a wreszcie – koszt robocizny. Według jednego z portali internetowych zajmujących się tematyką remontów i budowy, całkowity koszt generalnego remontu mieszkania o powierzchni 54mkw z salonem, dwiema sypialniami, oddzielną kuchnią, łazienką i przedpokojem wyniesie prawie 95 000 zł.

    Warto jednak wspomnieć, że podczas obliczania całkowitego kosztu uwzględniano wymianę wszystkich instalacji, położenie na nowo tynków i posadzki, zakup nowych mebli wysokiej klasy oraz sprzętu kuchennego, a ponadto zlecenie wszystkich prac fachowcom przy wykorzystaniu materiałów z wysokiej i średniej półki cenowej. Autorzy zestawienia zaznaczają, że wybierając nieco tańsze materiały i wykonując część prac samodzielnie, można ten koszt obniżyć nawet o ponad połowę.

Remont starego domu

    Osoby marzące o własnym domu jednorodzinnym zazwyczaj mają do wyboru dwa rozwiązania – zakup działki budowlanej i postawienie na niej nowego budynku lub kupno nieruchomości z rynku wtórnego. Ta druga opcja bywa rozwiązaniem tańszym, zwłaszcza jeśli stojący budynek wymaga generalnego remontu. Jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji warto więc zastanowić się czy będzie ona korzystna, należy też sprawdzić w jakim stanie jest konstrukcja nośna budynku oraz dach, a także zweryfikować, czy ściany są mocno popękane i uszkodzone lub zagrzybione.

    Koszt remontu domu w bardzo złym stanie może okazać się tak dużym wydatkiem, że zakup nieruchomości w ostatecznym rozrachunku bywa po prostu nieopłacalny. Według obliczeń dokonanych w podobny sposób, jak przy wspomnianym wyżej mieszkaniu, koszt remontu domu o powierzchni 150 mkw wraz z wymianą konstrukcji dachowej, starych okien drewnianych na PCV, zmianą rozkładu pomieszczeń, montażem instalacji centralnego ogrzewania oraz renowacją ścian i podłóg, a także wymianą sanitariatu w łazience zamyka się w ok. 100 000 zł. W zestawieniu uwzględniono korzystanie materiałów ze średniej i niższej półki oraz zlecenie większości skomplikowanych prac specjalistom.

Jak obniżyć koszt remontu mieszkania lub domu?

    Generalny remont mieszkania w bloku lub starego domu to z całą pewnością duży wydatek, wiele jednak zależy od tego jak duży jest zakres planowanych prac. Wymiana instalacji, położenie nowych podłóg, zakup nowego sprzętu AGD oraz mebli na wymiar do kuchni wiąże się z niemałymi kosztami. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zacząć gromadzić na ten cel fundusze i poszukać ekipy remontowej, która świadczy usługi na najwyższym poziomie.

    Skorzystanie z taniej oferty fachowców nie przykładających się do pracy zazwyczaj niesie ze sobą konieczność poprawiania fuszerki, co w ostatecznym rozrachunku zwyczajnie się nie opłaca. Warto też zastanowić się, czy części prac nie możemy wykonać samodzielnie – pomalowanie ścian czy położenie paneli podłogowych nie należy do najtrudniejszych zadań, a wykonanie ich bez fachowca wpłynie na obniżenie kosztów remontu.

    Można też sprawdzić cennik usług remontowych i dowiedzieć się, czy posiadane oszczędności wystarczą na pokrycie wszystkich kosztów. Jeśli zaś zajdzie taka konieczność, korzystnym rozwiązaniem będzie szybka pożyczka SuperGrosz, dzięki której z łatwością pozyskamy dodatkowe fundusze na planowany od dawna remont mieszkania w bloku lub starego domu. Takie rozwiązanie może okazać się również korzystne w sytuacji, kiedy wymiany wymagają jedynie meble – wówczas szybka pożyczka w wysokości do kilkunastu tysięcy powinna pokryć koszt zakupu nowych mebli do salonu bądź kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *