tanie kolonie dla dzieci

Tanie kolonie dla dzieci nad morzem

supergrosz.pl 11:24 Maj 9th, 2018

Dlaczego warto wysłać dziecko na wakacje?

    Lato to czas wakacyjnych wyjazdów, a dla dzieci – okres wypoczynku od nauki i szkolnych obowiązków. Chociaż najcieplejsze miesiące w roku kojarzą się przede wszystkim z relaksem i luzem, nie zaszkodzi zaplanować ich w taki sposób, aby dziecko się nie nudziło, a przy okazji mogło nauczyć czegoś nowego. Idealną okazją do ćwiczenia samodzielności są kolonie, a jednym z najchętniej wybieranych kierunków tego typu wakacji jest morze. Dlaczego warto wysłać pociechę na taki wyjazd?

Przyjemne z pożytecznym

    Zalet wakacyjnych wyjazdów na kolonie dla dzieci jest mnóstwo. Wśród tych najważniejszych wymienić można jednak przede wszystkim naukę samodzielności – pociecha musi nie tylko o siebie zadbać, ale też radzić sobie z rozsądnym gospodarowaniem pieniędzmi otrzymanymi w ramach kieszonkowego. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko pozostawione jest samemu sobie – nad jego bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni opiekunowie, a ponadto rodzice w każdej chwili mogą zadzwonić do syna bądź córki.

    Organizatorzy wyjazdów na kolonie letnie zazwyczaj dopuszczają również możliwość odwiedzenia pociechy. Oczywiście nauka samodzielności to nie jedyna korzyść wynikająca z takiej formy spędzania wakacji. Na koloniach często zawiązują się trwałe przyjaźnie, a dziecko ma okazję do poznawania swoich rówieśników i nawiązywania nowych znajomości.

    Bardzo często program pobytu nad morzem zawiera warsztaty tematyczne, zwiedzanie ciekawych miejsc czy zajęcia poszerzające wiedzę młodego człowieka, oczywiście wszystko w formie zabawy i wakacyjnej przygody. Nie ma więc żadnych wątpliwości, że taki wyjazd zapewni wiele niezapomnianych przeżyć i jest zdecydowanie ciekawszy od pobytu w domu i wakacji spędzonych przed komputerem, zwłaszcza jeśli rodzice ze względu na obowiązki zawodowe nie mogą poświęcić dziecku zbyt wiele czasu, bądź w mieście trudno znaleźć ciekawe warsztaty wakacyjne dla najmłodszych.

Ile to kosztuje?

    Większość osób planujących wakacyjne wyjazdy bierze pod uwagę nie tylko samo miejsce pobytu czy atrakcje zapewnione w ramach kolonii, ale też kwotę, jaką trzeba przeznaczyć na ten cel. Kolonie 2018 nad morzem dla dzieci trwające ok. 10 dni to wydatek średnio od 1600 zł do nawet 2000 zł. Oczywiście zdarzają się też oferty, za które zapłacimy mniej.

    Tanie kolonie nad morzem na 10 dni to wydatek rzędu ok. 750 zł. W programie znajdują się m. in. piesze wycieczki, plażowanie, wieczorne ogniska czy dyskoteki, bardzo często jednak za dodatkowe atrakcje, jak np. rejs statkiem po Bałtyku, całodniową wycieczkę do Trójmiasta bądź wyjście do parków rozrywki dla dzieci trzeba dopłacić dodatkowe sumy w zależności od rodzaju aktywności sięgające ok. 60 zł. Można też dokupić dodatkowe pakiety tematyczne, jak np. zajęcia sportowe, naukę języka angielskiego, czy plastykę za dodatkowe ok. 130 zł – 300 zł.

    Może więc okazać się, że po dokupieniu dodatkowych zajęć czy atrakcji tanie kolonie nad morzem zamkną się w podobnej cenie, co nieco droższe oferty zawierające wymienione wyżej aktywności w programie podstawowym. Oczywiście taki wydatek nie należy do najmniejszych, ale wakacje nad morzem z pewnością będą dla dziecka prawdziwą frajdą. Warto też poszukać promocji, a w razie braku funduszy – skorzystać z szybkiej pożyczki w SuperGrosz.

    Pamiętajmy też o wyborze kolonii dla dzieci, których program nawiązuje do zainteresowań pociechy. Dzięki temu syn lub córka z pewnością nie będzie się nudzić i łatwiej poradzi sobie z naturalną podczas tego typu wyjazdów tęsknotą, zaś wakacje nad morzem staną się prawdziwą przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *