prezent na dzień dziecka

Prezent na dzień dziecka dla chłopca i dziewczynki

supergrosz.pl 10:12 Maj 18th, 2018

Z okazji Dnia Dziecka w całej Polsce organizowane są festyny rodzinne, konkursy, zabawy, koncerty oraz inne imprezy gromadzące dzieciaki i ich rodziców. Udział w tego typu wydarzeniach to świetna okazja do uczczenia tego wyjątkowego święta. Warto też pomyśleć o upominku dla najmłodszych.

Dzień dziecka na świecie

Chociaż w Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, w wielu innych krajach święto to ma inną datę – np. w Argentynie jest to druga niedziela sierpnia, na Węgrzech ostatnia niedziela maja, zaś ONZ obchodzi Dzień Dziecka 20 listopada, a więc w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. W większości krajów święto to odbywa się podobnie, a więc organizowane są specjalne imprezy rodzinne i zabawy.

W tym dniu nie może też zabraknąć upominków dla dzieci. I chociaż nikt nie zna tak dobrze najmłodszych członków rodziny jak ich rodzice, również oni miewają problemy z wybraniem prezentu dla swoich pociech. Co warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego podarunku?

Prezent na dzień dziecka dla dziewczynki

Zdecydowana większość dziewczynek ucieszy się z pięknej lalki. Warto jednak wcześniej zapytać samą zainteresowaną, czy woli lalę-bobasa, szmaciankę czy też ponadczasową Barbie. Oczywiście różnią się one nie tylko pod względem wyglądu czy możliwości zabawy, ale też ceny. Lalka bobas z akcesoriami dostępna jest już od kilkudziesięciu złotych, jednak za model renomowanej firmy z większą liczbą funkcji czy gadżetów zapłacić trzeba nawet 200 zł.

W przypadku popularnych już od wielu lat lalek Barbie cena samej lalki jest stosunkowo niska, bo wynosi kilkadziesiąt złotych. Znacznie droższe są jednak takie dodatki, jak samochody, domki czy samoloty – za tego typu gadżety zapłacić trzeba już znacznie więcej, bo nawet ok. 600 zł (domek dla lalek) do ok. 700 zł (samolot). Dobra wiadomość jest jednak taka, że nawet w cenie do ok. 200 zł można znaleźć ciekawy zestaw do zabawy. Zdecydowanie najtańsze są lalki szmacianki, które kosztują ok. 50 zł. Są starannie wykonane, idealne do przytulania i bardzo ładne.

Prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca

A jaki prezent na Dzień Dziecka można wręczyć chłopcu? W pierwszej chwili nasuwają się na myśl wszelkiego rodzaju pojazdy. Podobnie jak w przypadku lalek, i tutaj wybór jest ogromny. Za popularne samochody Hot Wheels zapłacimy kilkadziesiąt złotych, jednak na zabawki tego typu w dużym zestawie z torem trzeba wydać ok. 400 zł. Oczywiście wiele zależy od zainteresowań obdarowywanego chłopca.

Zdalnie sterowane pojazdy to koszt od ok. 100 zł do nawet 350 zł, zaś samochody ratunkowe można kupić już od kilkunastu złotych, zaś modele zdalnie sterowane to koszt ok. 300 zł. Do tej kategorii zabawek można też zaliczyć samochody lub traktory na pedały dostępne w cenach od kilkudziesięciu do ok. 900 złotych oraz pojazdy na akumulatory kosztujące zależnie od modelu nawet ponad 1000 zł. Wiele zależy więc również od zasobności portfela dorosłych. Rozwiązaniem w przypadku braku odpowiednich funduszy jest też skorzystanie z szybkiej pożyczki SuperGrosz, dzięki której sfinansowanie tego typu wydatków nie będzie problemem.

O czym pamiętać wybierając prezent na Dzień Dziecka?

Poszukując odpowiedniego upominku z okazji Dnia dziecka należy pamiętać o pewnej ważnej kwestii – prezent powinien sprawić radość obdarowywanemu, dlatego najrozsądniej jest kierować się zainteresowaniami pociechy. Może więc okazać się, że dziewczynka znacznie bardziej ucieszy się z zestawu kreatywnego do robienia własnej biżuterii, niż z lalki Barbie.

Chłopcu zaś może do gustu w większym stopniu przypaść hulajnoga lub deskorolka niż zdalnie sterowany samochód. Warto też zastanowić się nad różnego rodzaju zabawkami edukacyjnymi, które rozwijają umiejętności manualne, wspierają naukę czytania bądź pisania lub też pomagają w ćwiczeniu rozpoznawania kolorów. Dobrym pomysłem będą też klocki Lego dostępne w różnych zestawach – zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla starszych.

Niezapomniany Dzień Dziecka

Prezenty na Dzień Dziecka to oczywiście niezbędny element obchodzenia tego święta. Ponieważ jednak w obecnych czasach szybkie tempo życia i nadmiar obowiązków sprawiają, że trudno znaleźć chwilę dla rodziny, warto postarać się by Dzień Dziecka był wyjątkowy. Dobrym rozwiązaniem może więc być wspólne wyjście do zoo, do parku, na piknik za miastem albo na rodzinny spacer z lodami – wraz z upragnionym prezentem taki dzień na pewno sprawi radość zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *