Supergrosz członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, teraz z SuperGroszem!

supergrosz.pl 16:42 Maj 25th, 2018

Mamy przyjemność poinformować, że 21 maja zostaliśmy członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Wspólnymi siłami będziemy dbać o rozwój naszej branży, a także o etykę i poszanowanie Klienta.

Czym jest Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych?

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związek Pracodawców działa już prawie 20 lat i zrzesza kilkadziesiąt kluczowych przedsiębiorstw z rynku finansowego. Jest członkiem Rady Rozwoju Finansowego, która została powołana przez Ministra Finansów i EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations).

Ponadto prowadzi działalność badawczą, na swoim koncie ma kilkadziesiąt raportów dotyczących kredytu.
Misją KPF jest budowanie kapitału społecznego w sektorze finansowym w Polsce. Stanowi ona forum wymiany wiedzy i doświadczeń, promuje profesjonalizm, wzajemny szacunek i poszanowanie zasad etycznych w relacjach z Klientami i kontrahentami.

Reprezentuje interesy sektora finansowego wobec ustawodawców, administracji oraz opinii publicznej w Polsce i w Unii Europejskiej.

Etyka i szacunek

Od początku naszej działalności podkreślamy, jak ważna jest dla nas etyka, profesjonalizm i szacunek dla Was – naszych Klientów. Chcemy, aby cały rynek finansowy działał w oparciu o ważne dla nas wartości. Dzięki członkostwu w KPF będziemy mogli jeszcze sprawniej wymieniać się spostrzeżeniami i doświadczeniami, które pozwolą wypracować procesy zapewniające najwyższą jakość obsługi.

Od 2005 roku w ramach KPF działa Komisja Etyki, której głównym zadaniem jest stanie na straży przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk przez zrzeszone przedsiębiorstwa. Nie jest to jednak jedyne zadanie stojące przed Komisją. Jest także organem opiniotwórczym, z którym konsultowane są wszelkiego rodzaju dokumenty i publikacje przygotowywane przez KPF, lub w tworzeniu, których KPF bierze udział. Przykładem takiej publikacji jest poradnik „Jak pożyczać pieniądze?”.

Rynek finansowy

Będziemy także mieć większy wpływ na rynek finansowy, w tym rynek pożyczek gotówkowych. KPF współpracuje na co dzień z Rządem oraz Parlamentem RP, poszczególnymi organami administracji centralnej, klubami i komisjami parlamentarnymi, Urzędami Centralnymi, a w szczególności UOKiK oraz GIODO, a także instytucjami i organizacjami mającymi znaczenie dla funkcjonowania rynku kredytów i pożyczek, pośrednictwa finansowego i usług towarzyszących, takimi jak związki pracodawców, samorządy gospodarcze, federacje konsumentów czy rzecznicy konsumentów.

Certyfikat KPF Supergrosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *