pożyczka dla studenta

Pożyczka dla studenta – gdzie szukać najlepszych ofert dla młodych osób?

supergrosz.pl 10:10 Maj 18th, 2018

Chociaż studia na polskich uczelniach państwowych są bezpłatne, studenci muszą się z czegoś utrzymać. Wielu młodych ludzi oprócz starania się o stypendia naukowe lub socjalne wybiera więc również pracę w weekendy lub wieczorami. Pogodzenie nauki z pracą zarobkową bywa zadaniem trudnym, jednak umożliwia zdobycie funduszy na przyjemności i inne potrzeby. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy potrzebne są większe kwoty.

Kredyt studencki

Możliwość skorzystania z takiej formy dofinansowania funkcjonuje już od wielu lat i cieszy się niemałym zainteresowaniem. O kredyt studencki mogą starać się osoby, które rozpoczęły naukę na uczelni wyższej przed ukończeniem 25. roku życia. Jest to specyficzna forma zobowiązania zaciąganego wobec banku – klient nie otrzymuje całej kwoty kredytu w jednej transzy, ale na jego konto co miesiąc od października do lipca wpływają sumy w kwocie 600 lub 800 zł.

Z takiej formy dofinansowania można korzystać maksymalnie przez 10 lat (6 lat studiów licencjackich i magisterskich oraz 4 lata studiów doktoranckich). Inaczej też niż w przypadku tradycyjnych kredytów wygląda spłata zobowiązania. Przez cały okres nauki, a także przez dwa lata od ukończenia studiów klient banku nie spłaca odsetek kredytu – koszty te pokrywa Bank Gospodarstwa Krajowego korzystając z pieniędzy budżetu państwa. Kredytobiorca samodzielną spłatę odsetek rozpoczyna wraz ze spłatą zobowiązania, nie są one jednak wysokie. Raty kredytu studenckiego wynoszą 400 lub 500 zł w zależności od tego jak wysokie były transze otrzymywanego dofinansowania.

Rozwiązanie to jest więc korzystne i może zapewnić młodym ludziom niezbędne środki na życie podczas studiów. Należy jednak pamiętać, że jak każde zobowiązanie, nawet kredyt studencki przyznawany na korzystnych warunkach trzeba będzie kiedyś spłacić, co dla młodych absolwentów może być pewnym utrudnieniem.

Szybka pożyczka dla studentów

Starania o kredyt studencki warto rozważyć w sytuacji, kiedy trudno liczyć na pomoc finansową ze strony rodziców lub gdy duża liczba zajęć na uczelni bądź nauka uniemożliwiają znalezienie pracy dorywczej. Zdarza się jednak, że młodzi ludzie całkiem dobrze radzą sobie z godzeniem nauki i zarabiania lub też mają dofinansowanie w postaci różnego rodzaju stypendiów.

Trzeba jednak pamiętać, że studenckie życie to nie tylko uczelnia, ale też zdobywanie nowych doświadczeń i poznawanie ludzi. Bywa więc i tak, że nawet przy najlepiej zaplanowanych wydatkach trudno wygospodarować fundusze na ciekawe wyjazdy. W takich sytuacjach warto rozważyć możliwość skorzystania z szybkiej pożyczki SuperGrosz dostępnej przez internet. Jakie ma ona zalety? Przede wszystkim ograniczone do minimum formalności i krótki czas oczekiwania na gotówkę. Pożyczkodawca nie wymaga przedstawienia zaświadczenia potwierdzającego źródło stałych dochodów, co dla studentów bez umowy o pracę ma kluczowe znaczenie.

Pożyczka dla studenta – jak to działa?

Aby otrzymać pożyczkę wystarczy tylko wypełnić wniosek ze strony internetowej pożyczkodawcy. Ponieważ nie ma konieczności okazywania zaświadczenia o dochodach, tego typu szybka pożyczka dla studenta bez pracy to dobry sposób na pozyskanie pieniędzy. Oferta dostępna jest nawet dla osób nieposiadających konta bankowego – przyznane w ramach pożyczki środki finansowe należy wówczas odebrać na poczcie. Chociaż mogłoby się wydawać, że chwilówki dla studentów są dostępne właściwie dla każdego, aby je otrzymać należy spełnić określone warunki. Pierwszym z nich jest ukończenie przez wnioskodawcę 21. roku życia, drugim zaś posiadanie obywatelstwa RP.

Osoby starające się o pożyczkę będą ponadto weryfikowane w Biurze Informacji Kredytowej i Biurze Informacji Gospodarczej. W praktyce oznacza to, że w razie negatywnej historii kredytowej pożyczkodawca prawdopodobnie wyda decyzję negatywną. A jaką maksymalną kwotę można pożyczyć? W przypadku nowych klientów pożyczka studencka może wynosić nawet do 10 000 złotych. Przed podjęciem decyzji o złożenie wniosku warto też sprawdzić wysokość comiesięcznych rat spłaty zadłużenia, aby określić, czy nie przekroczą one możliwości finansowych studenta i czy będzie on w stanie je regulować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *