gdzie nad morze z dzieckiem

Rodzinne wakacje – gdzie nad morze z dzieckiem?

supergrosz.pl 10:19 Maj 18th, 2018

Lato to czas rodzinnych wyjazdów, podczas których można odpocząć od codziennych obowiązków oraz szkoły. Osoby planujące wakacje z pociechami zastanawiają się często gdzie spędzić urlop nad morzem i szukają miejsc przystosowanych dla najmłodszych. Czym kierować się podczas wybierania hotelu i na jakie atrakcje można liczyć?

Wakacje nad morzem z dziećmi

Planując wakacyjny wyjazd z małymi dziećmi zdecydowanie najrozsądniej będzie unikać popularnych wśród turystów miejscowości i wybrać nieco spokojniejsze miejscowości nad morzem. Dlaczego?

Te pierwsze bardzo często nastawione są na huczne imprezy w sezonie turystycznym, a ponadto na plażach w znanych kurortach zazwyczaj jest tłoczno. W przypadku rodzin z maluchami tego typu miejsca mogą okazać się zbyt głośne, co wpłynie na jakość odpoczynku. Wybierając się na wczasy nad morzem z dzieckiem można poszukać informacji na forach internetowych dla rodziców.

Sugestie internautów i ich podpowiedzi z pewnością będą pomocne i pozwolą wybrać spokojne, ale za to gwarantujące ciekawe atrakcje miejsce wypoczynku. Polecane miejscowości to m. in. Sarbinowo z pięknymi piaszczystymi plażami, niewielka i spokojna Kuźnica na Helu czy malownicza Karwia. Miłośnicy plażowania i odpoczynku na świeżym powietrzu będą też z pewnością zadowoleni z pobytu w Lubianowie.

Wybierając miejsce na wakacje z dziećmi nad morzem warto też pamiętać, że maluchom trzeba będzie zorganizować czas w razie niepogody. O ile plaża i atrakcje dla dzieci w słoneczne dni dostarczają mnóstwo frajdy, w przypadku deszczu trzeba będzie poszukać równie ciekawej alternatywy. Dobrym pomysłem będą więc wizyty we wszelkiego rodzaju parkach rozrywki dla dzieci czy inne atrakcje, jak np. oceanarium bądź zoo. Takie miejsca świetnie sprawdzą się w razie ochłodzenia.

Wakacje nad morzem z dzieckiem – jak wybrać hotel?

Kiedy już miejsce wakacyjnego urlopu zostanie wybrane, należy zarezerwować pokój w hotelu. Poszukując odpowiedniego noclegu warto sprawdzić, czy jest on przygotowany dla gości podróżujących z małymi dziećmi. Rodzinne pokoje z wyposażeniem przeznaczonym dla najmłodszych, łazienką i aneksem sprawią, że podczas odpoczynku goście będą mieli wszystko co niezbędne do dyspozycji, a np. przygotowanie mleka o dowolnej porze dnia nie będzie stanowiło problemu.

Hotele przystosowane do pobytu gości z dziećmi zazwyczaj mają też plac zabaw oraz inne atrakcje, dzięki którym najmłodsi nie będą się nudzić nawet w razie niepogody. Ile kosztuje tygodniowy pobyt nad morzem? W przypadku rodzin z jednym rocznym dzieckiem jest to wydatek rzędu ok. 2000 zł, zaś w przypadku wynajęcia apartamentu trzeba zapłacić nawet ok. 3500 zł.

W przypadku dwójki dzieci w wieku do dwóch lat cena wynosi średnio ok. 2500 zł za tydzień, zaś za pobyt w apartamencie zapłacić trzeba ok. 4500 zł. Podane ceny dotyczą noclegów w lipcu, a więc w okresie gdy sezon urlopowy trwa w pełni. Oczywiście warto też pamiętać, że cena zależy od standardu czy od odległości od morza.

A może za granicą?

Planując wakacje z dziećmi nad morzem należy pamiętać, że w Polsce pogoda bywa kapryśna. Osoby chcące mieć gwarancję, że deszcz i niskie temperatury nie przeszkodzą w plażowaniu, powinny rozważyć możliwość wyjazdu do Grecji, Hiszpanii czy słonecznych Włoch, gdzie piaszczyste plaże i lazurowe morze zachęcają do wypoczynku.

Oczywiście planując zagraniczne wakacje również należy wybierać hotele z ofertą dla rodzin z dziećmi, a więc np. z basenem i zjeżdżalniami. Ile kosztuje tygodniowy pobyt w lipcu dla rodziny z dwójką dzieci? Ceny takich wczasów wynoszą średnio ok. 3500 zł. Takie rozwiązanie może więc być ciekawą alternatywą dla pobytu nad polskim morzem.

Oczywiście warto pomyśleć o tym odpowiednio wcześnie i zaplanować wakacje z wyprzedzeniem, aby nie stanowiły one zbyt dużego obciążenia dla domowego budżetu. Pomocne będzie też skorzystanie z szybkiej pożyczki SuperGrosz, która pozwoli sfinansować rodzinne wakacje w kraju lub za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *