pożyczka bez zaświadczeń

Pożyczka bez zaświadczeń

Marta Fila 08:00 Wrzesień 18th, 2018

Pożyczki zaciągane przez Internet to świetny sposób na rozwiązanie problemów finansowych, kiedy potrzebujemy zastrzyku gotówki w krótkim czasie. Ograniczone do niezbędnego minimum formalności oraz krótki czas oczekiwania na pieniądze sprawiają, że cieszą się one coraz większą popularnością. Aby starać się o tego typu dofinansowanie, nie trzeba też przedstawiać zaświadczeń o dochodach.

Zaświadczenie o dochodach

Dokument ten zawiera informacje dotyczące źródła dochodu, wysokości pensji osoby, której on dotyczy, a także częstotliwości jej wypłacania. Można też dowiedzieć się z niego jak długi jest staż pracy pracownika. O wydanie zaświadczenia o dochodach ubiegają się najczęściej klienci banków starający się o kredyt. Ten dokument stanowi jedną z podstaw do wydania decyzji o przydzieleniu dofinansowania bądź też o odmowie kredytu, jeśli np. zarobki są zbyt niskie. Warto przy tym zaznaczyć, że banki często nie uwzględniają umowy zlecenia i umowy o dzieło jako wiarygodnych źródeł dochodów pozwalających na terminowe regulowanie zaciągniętego zobowiązania. Osoby zatrudnione na tej podstawie, nawet jeśli regularnie otrzymują wypłatę, mogą mieć trudności z uzyskaniem kredytu w banku. W takich sytuacjach dobrą alternatywą będą pożyczki przez Internet bez zaświadczeń.

Pożyczki bez zaświadczeń – kiedy warto z nich skorzystać?

Możliwość zdobycia środków na dowolny cel bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy nie mogą takiego dokumentu otrzymać. Dotyczy to głównie osób nie mających stałego dochodu. W przypadku pożyczki bez zaświadczeń jedynym potwierdzeniem może być deklaracja wnioskującego o swoich zarobkach. Innym powodem, dla którego wiele osób rezygnuje z kredytu gotówkowego w banku na rzecz pożyczki przez Internet, jest krótszy czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu dofinansowania. Zdarza się, że na odpowiednie zaświadczenie wydawane w dziale płac trzeba poczekać kilka dni, co w przypadku osób potrzebujących pieniędzy natychmiast jest znacznym utrudnieniem. W takich sytuacjach korzystniejsza jest szybka pożyczka bez zaświadczeń, która pozwala otrzymać pieniądze nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku.

Oprócz wspomnianych wyżej przypadków z pożyczki online warto korzystać także wówczas, gdy niskie zarobki mogłyby dyskwalifikować wnioskującego od przyznania zobowiązania i gdy posiada on dochody również z innych źródeł. Wówczas na złożonej deklaracji o zarobkach wystarczy podać sumę wszystkich miesięcznych przychodów. Nawet tych nie uwzględnionych w zaświadczeniu o dochodach, co może korzystnie wpłynąć na decyzję pożyczkodawcy.

Pożyczka online bez zaświadczeń – dla kogo?

Szybka gotówka bez zaświadczeń to korzystne rozwiązanie dla osób, które pracują w oparciu o umowę zlecenie bądź umowę o dzieło i miałyby w związku z tym trudności w otrzymaniu kredytu gotówkowego. Tego typu dofinansowanie sprawdzi się także w przypadku osób, które potrzebują pieniędzy, ale utrzymują się z innych dochodów, niż praca zarobkowa, a więc np. z alimentów, rent, emerytur bądź stypendiów. Warto jednak zaznaczyć, że brak konieczności przedstawienia dokumentu potwierdzającego regularne dochody to nie wszystko.

Wiele firm pożyczkowych obecnie współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i Biurem Informacji Gospodarczej, stąd też osoby wpisane na rejestr dłużników mogą mieć trudności z otrzymaniem takiej pożyczki. Inne wymogi to posiadanie obywatelstwa RP oraz określony wiek. Pożyczka pozabankowa bez zaświadczeń nie jest więc tak powszechnie dostępna, jak mogłoby się wydawać, a ustalone przez pożyczkodawcę ograniczenia mają na celu zapobieganie pochopnemu zaciąganiu kolejnych zobowiązań, które trudno będzie spłacić. Maksymalna kwota pożyczki, jaką można uzyskać, jest różna zależnie od firmy. SuperGrosz pierwszym klientom może zaproponować od 1000 zł do 10 000 zł, a stałym aż 15 000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *