Pożyczka na kształcenie

Małgorzata Siess 15:00 Wrzesień 19th, 2022

Część osób idąca na studia od razu uzyskuje odpowiednie wykształcenie, dzięki któremu nie musi martwić się o brak pracy. Natomiast pozostali bardzo często potrzebują dokształcenia i korzystają z dodatkowych kursów, które podnoszą ich kwalifikacje. Zazwyczaj takie kursy kosztują i to niemało. Dlatego też, warto wtedy zainteresować się krajowymi programami, które pomagają chętnym kursantom uzyskać finansowanie. Przykładem takiego programu jest „pożyczka na kształcenie”.

Pożyczka na kształcenie – co to takiego?

Pożyczka na kształcenie jest programem oferowanym przez Ministerstwo Rozwoju. Finansuje go Unia Europejska. Celem tego wyjątkowego projektu jest zagwarantowanie osobom chętnym do dalszego kształcenia środków, które pozwolą na podniesienie kwalifikacji. Pożyczka na kształcenie to niskooprocentowana pomoc finansowa, która pomogła już wielu osobom.

Na co można ją wykorzystać?

Pożyczka na kształcenie, jak sama nazwa mówi, dedykowana jest różnym formom nauki i zdobywania wiedzy. Mogą to być szkolenia, kursy, jak i studia podyplomowe, które nie przekraczają okresu 24 miesięcy. Korzystając z pożyczki wydanej w kraju, można uczyć się nie tylko na terenie ojczyzny, ale również poza nią.

Pożyczka na kształcenie nie obejmuje studiów I stopnia (studiów licencjackich), studiów II stopnia (studiów magisterskich) oraz studiów III stopnia (studiów doktoranckich). Warto wiedzieć, że pieniądze pochodzące z programu nie są przelewane na prywatne konto pożyczkobiorcy, a bezpośrednio do placówki edukacyjnej.

Kto może z niej skorzystać?

O pieniądze z pożyczki na kształcenie może starać się osoba, która przede wszystkim jest pełnoletnia.

Ponadto trzeba być jedną z takich osób:

  • Osobą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę (lub na podstawie umowy zlecenie bądź umowy o dzieło),
  • Osobą bezrobotną,
  • Osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą,
  • Osobą na urlopie wychowawczym.

Jakie są warunki udzielenia pożyczki na kształcenie?

Bardzo ważną informacją jest fakt, że pożyczka na kształcenie nie jest oprocentowana. Nie łączą się z nią żadne prowizje ani dodatkowe koszty. Pożyczka ta może pokrywać nawet 100% kosztów kształcenia. Kwota pożyczki może być różna. Jedna osoba może otrzymać od 600 do 100 000 zł. Wszystko zależne jest od wykazywanej zdolności kredytowej.

Pożyczka na kształcenie – gdzie można ją otrzymać?

Otóż, aby starać się o pożyczkę na kształcenie wystarczy znaleźć dla siebie odpowiednie szkolenie czy też kurs, a następnie wypełnić oraz złożyć wniosek online, który będzie zawierał również skany wymaganych dokumentów. Procedura weryfikacji wniosku oraz podejmowania decyzji może trwać nawet 30 dni.

Jeśli nie jesteśmy w stanie otrzymać pożyczki, ponieważ nie spełniamy któregokolwiek z podanych wyżej kryteriów albo są jakieś inne powody, dla których taka opcja finansowania jest w naszym przypadku niemożliwa, to wtedy warto rozejrzeć się za inną formą pożyczki. Świetne pożyczki ze spłatą w ratach oferuje supergrosz.pl. Ta nietuzinkowa firma pożyczkowa z pewnością weźmie pod uwagę możliwości swojego klienta i dostosuje pożyczkę oraz spłatę ratalną tak, aby bez problemu poradził sobie ze spłatą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *