Pożyczka internetowa na raty – pieniądze na małe i duże potrzeby

Marta Fila 12:24 Marzec 23rd, 2020

Pożyczki pozabankowe na raty są obecnie jednym z najprostszych i zarazem najszybszych sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki, która pozwoli na realizację naszych planów lub pomoże pokryć koszty niespodziewanych wydatków. W jakich sytuacjach warto złożyć wniosek o pożyczkę ratalną online? O czym należy pamiętać? Jak przebiega proces wnioskowania? Odpowiedzi na te wszystkie pytania umieściliśmy poniżej.

Kiedy najczęściej korzystamy z pożyczek pozabankowych na raty?

Pożyczki online na dowód to produkty finansowe, które znajdziemy w ofercie firm pozabankowych. Zgodnie z aktualnymi danymi statystycznymi, z pożyczek ratalnych chętnie korzystamy nie tylko w sytuacji dużych i zaplanowanych wydatków związanych np. z remontem mieszkania, wakacjami za granicą czy zakupem nowego telewizora, ale także w przypadku nagłej awarii pralki, uszkodzenia samochodu itp. Warto pamiętać o tym, że pożyczka internetowa na raty to dodatkowy zastrzyk gotówki na dowolny cel, którym może być również konieczność uregulowania innych opłat i rachunków lub wizyta u lekarza specjalisty w prywatnej klinice.

Minimalne i maksymalne kwoty pożyczek ratalnych

Jedną z najważniejszych zalet pożyczek online na dowód jest wysoka maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać. Obecnie nowi Klienci firm pozabankowych bardzo często wnioskować mogą o 10 000 zł. Próg ten jest wyższy w przypadku stałych Klientów, którzy dokonywali terminowych spłat comiesięcznych rat zaciągniętego zobowiązania – w tym wypadku kwota ta może wynieść nawet 15 000 zł. Tak wysoka suma dodatkowych pieniędzy bez problemu wystarczy na pokrycie dużych kosztów, ale co w sytuacji, kiedy nie mamy aż tak wygórowanych potrzeb? Otóż minimalna kwota pożyczki ratalnej z reguły wynosi 1000 zł. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych chwilówek, czyli krótkoterminowych pożyczek online, których okres kredytowania wynosi zaledwie 30 dni.
Przed ostatecznym wyborem zobowiązania finansowego, proponujemy przeczytać artykuł Chwilówka czy pożyczka na raty – wybierz mądrze.

Pożyczka internetowa na raty – szybka gotówka bez wychodzenia z domu

Ratalne pożyczki online swoją popularność zawdzięczają głównie dzięki temu, że proces wnioskowania o dodatkową gotówkę jest prosty i szybki. Co więcej, nie wymaga on wizyty w placówce firmy pożyczkowej ani konieczności przedstawienia stosownego dokumentu potwierdzającego uzyskiwany dochód. Pożyczka internetowa na raty przyznawana jest wyłącznie tym osobom, które spełniają ściśle określone kryteria, a dodatkowo także posiadają ważny dokument potwierdzający tożsamość, w tym wypadku jest to dowód osobisty. Zatem jakie warunki powinien spełniać potencjalny wnioskodawca? Otóż jest to produkt finansowy dedykowany osobom w konkretnym przedziale wiekowym np. powyżej 21 roku życia, posiadającym polskie obywatelstwo oraz dobrą historię kredytową. Warto tutaj pamiętać również o tym, że negatywne wpisy w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) zmniejszają nasze szanse na otrzymanie pożyczki online na dowód.
Zaciągając pożyczkę online, warto zobaczyć, jak sprawdzić, czy pożyczka online jest bezpieczna.

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę online i ile to zajmuje?

Wbrew ogólnie panującym przekonaniom cała procedura związana z ubieganiem się o pożyczkę ratalną nie jest ani zbyt skomplikowana, ani też czasochłonna. Oczywiście dużą zasługą tego jest fakt, iż proces ten od samego początku aż do końca odbywa się przez Internet. Obecnie zdecydowana większość firm pozabankowych oferuje swoim Klientom szybkie pożyczki w 15 minut, co z resztą cieszy się dużą sympatią wśród polskich konsumentów. Wypełnienie wniosku na stronie wybranej firmy pożyczkowej trwa zazwyczaj kilka minut. Po dokonaniu jego weryfikacji potencjalny pożyczkobiorca natychmiast zostaje poinformowany o wyniku podjętej decyzji pożyczkowej, która w zależności od indywidualnych cech Klienta może być pozytywna lub negatywna. W przypadku przyznania pożyczki, gotówka jest praktycznie od razu przelewana na indywidualny rachunek bankowy wnioskodawcy. Natomiast osoby, które zdecydowały się na metodę weryfikacji GIRO, otrzymują wiadomość SMS z kodem uprawniającym do odbioru pieniędzy w wybranym urzędzie pocztowym. Więcej informacji na ten temat, znajduje się w artykule, Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę na raty przez internet?

O czym warto pamiętać, biorąc pożyczkę internetową na raty?

Niezależnie od tego, czy potrzebujemy zastrzyku gotówki na małe lub duże potrzeby, to podjęcie decyzji o zaciągnięciu pożyczki ratalnej powinno być przez nas dokładnie przemyślane. Warto pamiętać o tym, że całkowita kwota do spłaty obarczona jest dodatkowymi opłatami związanymi z prowizją, RRSO oraz odsetkami, które naliczane są zgodnie z wewnętrzną polityką działania danej firmy pożyczkowej. By mądrze wybrać zaciągane zobowiązanie i nie popaść w problemy finansowe, trzeba wiedzieć, co składa się na całkowity koszt pożyczki ratalnej.

Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na wysokość kwoty comiesięcznej raty. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy stać nas na takie obciążenie domowego budżetu. Okres kredytowania, który obecnie może trwać nawet do 50 miesięcy, podobnie tak jak kwota pożyczki powinien być dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych, co z kolei zagwarantuje nam bezproblemowe i terminowe dokonywanie spłaty rat pożyczki, a tym samym uchroni nas przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia i narastaniem dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *