Pożyczka na fotowoltaikę

Małgorzata Siess 12:45 Październik 4th, 2022

Kredyt na fotowoltaikę jest jednym ze sposobów na to, by sfinansować to duże i kosztowne przedsięwzięcie. Panele fotowoltaiczne wraz z osprzętem to nie jest kwestia kilkuset złotych. Najczęściej kwoty te liczy się w kilkudziesięciu tysiącach. Z tego względu banki, jak i firmy pożyczkowe przygotowują specjalne zobowiązania biorące pod uwagę właśnie taką inwestycję.

Cena zakupu wraz z montażem

Instalacja fotowoltaiczna służy do pozyskiwania energii ze słońca. Jest to jeden z elementów systemu OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Panele fotowoltaiczne to niezwykle ekologiczne rozwiązanie dla dużych domów, bloków czy domów jednorodzinnych. Po zamontowaniu paneli można cieszyć się wytwarzanym przez nie prądem, a nawet i podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej. Zanim jednak to nastąpi, trzeba zainwestować bardzo dużo pieniędzy w zakup paneli, osprzętu oraz ich montaż.

Na forach internetowych często pojawiają się pytania, czy instalacja fotowoltaiczna jest w ogóle opłacalna. Wszystko zależy głównie od cen energii. Jeśli ceny energii elektrycznej w przyszłości będą stale rosnąć, wtedy instalacja będzie się bardziej opłacać niż comiesięczne opłacanie bardzo wysokich rachunków.

Montując u siebie panele fotowoltaiczne warto zadbać o to, by nadwyżka energii była odprowadzana. Najlepiej przekazać ją do sieci, gdzie zostanie wykorzystana. Jest to bardzo dobry sposób na uzyskanie obniżki w miesiącach, kiedy sami korzystamy z energii z sieci, np. w miesiącach, kiedy słońce grzeje słabiej.

Jak można sfinansować zakup paneli fotowoltaicznych?

Zakup paneli fotowoltaicznych oraz ich montaż to nie lada wyzwanie, głównie finansowe. Każdy inwestor musi liczyć się z wydatkiem wynoszącym minimum 25 000 zł. Jeśli mamy takie fundusze, zapłacenie za panele fotowoltaiczne nie będzie kłopotem. Co w sytuacji, kiedy nie posiadamy takich pieniędzy od ręki?

Jest kilka opcji, które mogą pomóc w takim wypadku.

Należą do nich:

  • Zaciągnięcie kredytu gotówkowego,
  • Zakup na raty,
  • Zaciągnięcie kredytu przeznaczonego konkretnie na instalację paneli fotowoltaicznych,
  • Skorzystanie z programów oraz dotacji rządowych bądź samorządowych, które dedykowane są właśnie zakupowi paneli i ich montażowi.

Co jeśli nie dotacje i programy rządowe?

Tak naprawdę dotacje i programy rządowe to tylko kropla w morzu potrzeb, jeśli chodzi o zakup paneli. Dotacje stanowią zaledwie ¼ dostępnej pomocy. Wiadomym jest, że zawsze można pokusić się o zakup na raty, jednak nie każdy może wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. W takim wypadku zamknięta będzie również droga do kredytu w tradycyjnym banku. Wtedy pozostaje skorzystanie z chwilówki bądź szybkiej pożyczki, którą bez problemu można rozłożyć na raty. Tego rodzaju pożyczkę oferuje supergrosz.pl, który prócz szybkich pieniędzy gwarantuje elastyczne raty oraz bardzo proste wnioskowanie. Nie trzeba spełniać tysięcy różnych wymogów, wystarczy wykazać się pełnoletniością, mieć jakikolwiek miesięczny przychód na konto, nieważne, z jakich źródeł oraz być obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *