Pożyczki tygodniowe do domu

Małgorzata Siess 15:30 Październik 4th, 2022

W obecnych czasach zjawiskiem na porządku dziennym stało się pobieranie pożyczek przez konsumentów. Wiele osób zdecydowanych na wymianę sprzętu AGD, wykonanie remontu w domu, czy zakup samochodu przegląda oferty znanych banków i zapoznaje się z warunkami różnych pożyczek. Jest to bardzo łatwa i wygodna forma, gdyż zgromadzenie dużej ilości pieniędzy w krótkim czasie dla niektórych osób może być czymś niemożliwym. Z pomocą przychodzą pożyczki tygodniowe do domu, które obecnie stają się jednymi z najchętniej wybieranych zobowiązań. 

Czym jest pożyczka tygodniowa?

Pożyczka tygodniowa, jak sama nazwa wskazuje, jest to zobowiązanie rozłożone na określone raty z obowiązkiem spłacania od 10 do 104 tygodni, w zależności od wcześniejszych ustaleń z przedstawicielem. Wszystkie warunki pożyczki są takie same jak w innych tego typu umowach – obliczanie zdolności kredytowej i inne konieczne informacje. Różni je jedynie częstotliwość regulowania zobowiązania. Tego typu pożyczka jest idealnym rozwiązaniem dla osób chętnych do przyjęcia pożyczki bez wychodzenia z domu, a także pracowników pobierających wynagrodzenie raz w tygodniu. Dzięki czemu co tydzień mogą przelewać wcześniej ustalone raty bez nadmiernego obciążenia domowego budżetu. 

Jak otrzymać pożyczkę tygodniową?  

Obecnie mało jest firm, które świadczą usługę pożyczki tygodniowej z obsługą domową. Możliwość tego typu usługi posiada kilka instytucji, ale najlepiej jest to zrobić z panelu strony supergrosz.pl.

Chcąc zatem otrzymać tego rodzaju pożyczkę, należy: 

  • Zadzwonić do konkretnej placówki i umówić się na spotkanie domowe, lub zrobić to online na supergrosz.pl,
  • Złożyć wniosek online – ta metoda jest bardzo popularna i jest pewnego rodzaju furtką do szybszej konsultacji z pracownikiem banku w domu.

Po wykonaniu tych dwóch kroków konsultant odwiedzi miejsce zamieszkania w celu wyjaśnienia wszelkich warunków oraz podpisania umowy. Następnie pieniądze zostaną dostarczone przez pracownika firmy pod same drzwi, a w zależności od banku, również w ten sam sposób mogą być odbierane raty. 

Pożyczki tygodniowe do domu – warto?

Jak każde przedsięwzięcie, ten typ świadczenia ma swoje zalety i wady. Bezapelacyjnym plusem jest wygoda – bez wychodzenia z domu otrzymujemy pomoc konsultanta i konkretną kwotę pieniężną. Jest to także bezpieczna forma dla osób, które niekoniecznie chcą ujawniać swoje dane osobowe
w przypadku pożyczki online. Wiele z tego typu umów ma także o wiele łagodniejsze warunki – dla przykładu niższe wymagania w przypadku obliczania zdolności kredytowej. Największą wadą tego typu usługi są wyższe koszty, gdyż bank musi zatrudnić specjalną osobę, która dotrze do wyznaczonego miejsca, podpisze z klientem stosowną umowę, a także przekaże pieniądze, co dodatkowo wiąże się z wizytami pracownika odbierającego raty w ustalonych ramach czasowych. 

Jednak, aby sięgnąć po jakąkolwiek tego typu pożyczkę warto przemyśleć wszystkie za i przeciw, sprawdzić warunki poszczególnych placówek, a także ocenić swoje możliwości finansowe względem spłaty rat. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *