Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Małgorzata Siess 13:30 Wrzesień 29th, 2022

Zaręczyny i pchnięcie związku w dalszy etap to bardzo ważna decyzja, która powinna zostać okraszona pięknym, błyszczącym upominkiem. Wybór konkretnego pierścionka nie jest jednak łatwym zadaniem. Rozbudowane oferty jubilerów oraz szerokie przedziały cenowe niejednemu mężczyźnie spędzają sen z powiek. Czym kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego? Co wpływa na jego cenę i ile trzeba wydać, by kobieta była w pełni zadowolona?

Gdzie zakupić pierścionek zaręczynowy?

Zakup pierścionka zaręczynowego to bardzo ważna decyzja i poważna inwestycja. Warto więc udać się do zaufanego miejsca z dobrymi opiniami, gdzie można liczyć na towar z najwyższej półki. Niestety, nawet w takiej branży można spotkać się z oszustwem.

Pierścionek zaręczynowy najkorzystniej kupić u sprzedawcy, który cieszy się dobrymi lub bardzo dobrymi opiniami. Nie trzeba osobiście znać zadowolonych klientów, wystarczy poczytać opinie dostępne w Internecie. Zazwyczaj jest to ogromne źródło cennej wiedzy.

Wybór pierścionka to czasem godziny szukania i zastanawiania się. Świetnym pomysłem jest szukanie tego jedynego produktu na stronach producentów. Pomóc w tym mogą najróżniejsze filtry, widełki cenowe, które pozwolą wybrać najlepszy model, a przynajmniej zbliżyć się do oczekiwań. Jeśli mężczyzna chce wiedzieć, czy dany pierścionek będzie wart swojej ceny, warto dowiedzieć się, czy dołączony zostanie do niego certyfikat oraz przez kogo będzie wystawiony. Dodatkowo, taki produkt powinien zostać objęty gwarancją, gdyż takie zabezpieczenie przydaje się, jeśli zauważone zostaną problemy z klejnotem.

Ile mężczyzna powinien wydać na pierścionek?

Cena pierścionka zaręczynowego to temat rzeka. Tak naprawdę ten rodzaj biżuterii zakupić można już od kilkuset złotych, jednak górny próg został wywindowany naprawdę bardzo wysoko. Na rynku istnieją pierścionki, za które trzeba zapłacić grube tysiące złotych – kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset. Wszystko zależy od kamienia, jaki został zastosowany w danym pierścionku.

Oczywiście, pierścionki za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy nie są dostępne dla każdego. Ważne jednak, by nie oszczędzać co do złotówki na takim zakupie, gdyż się to po prostu nie opłaca. Pierścionek zaręczynowy musi służyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Ponadto ważne jest, by taki pierścionek prezentował się naprawdę dobrze i był bardzo trwały na uszkodzenia. Nie można postawić na najtańszy pierścionek, który po kilku dniach normalnego trybu pracy zostanie trwale uszkodzony.

Dobrym przedziałem cenowym w przypadku pierścionka zaręczynowego jest kilka tysięcy złotych. W tych widełkach można dostać złoto najlepszej próby, czyli 585 w różnych kolorach – tradycyjne złoto, białe złoto, różowe złoto – oraz z kamieniem różnej wielkości. 

Od czego zależy cena pierścionka zaręczynowego?

Tym, co winduje cenę pierścionka do góry, jest kamień. Najtańszy model z brylantem dostępny jest już za kilkaset złotych, trzeba mieć jednak na uwadze, że kamień w takim pierścionku jest doprawdy mikroskopijnej wielkości. Z kolei, im większy kamień, tym wyższa cena.

Jeśli chcesz podarować swojej wybrance nietuzinkowy pierścionek zaręczynowy, jednak nie posiadasz wolnej gotówki w tym ważnym momencie, koniecznie skorzystaj z oferty pożyczkowej od supergrosz.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *