pozyczka dla bezrobotnych - blog supergrosz

Pożyczka dla bezrobotnych – szybkie wsparcie w kryzysowych sytuacjach

supergrosz.pl 10:29 Kwiecień 30th, 2018

    pożyczka na raty dla bezrobotnych to warta uwagi alternatywa dla pożyczek udzielanych przez tradycyjne banki. W takich instytucjach nie istnieją pożyczki gotówkowe na dowód. Pożyczkobiorca jest zobowiązany do wypełnienia skomplikowanego wniosku i dostarczenia wszelkich wymaganych dokumentów.

    Wszystkie formalności sprawiają, że czas upływający od wnioskowania o wsparcie finansowe do ostatecznego przelania kwoty pożyczki na konto jest bardzo długi. Dodatkowo, osoby nie posiadające potwierdzenia o dochodach od pracodawcy są praktycznie skazane na porażkę. W związku z brakiem oświadczenia o pracy, osoba bezrobotna nie jest w stanie udowodnić swojej zdolności kredytowej. W konsekwencji, nie może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

    Zupełnie inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku firm pozabankowych, takich jak SuperGrosz.pl. Tutaj, formalności związane z otrzymaniem pożyczki na konto są zredukowane do niezbędnego minimum. Po wypełnieniu wniosku wystarczy jedynie oczekiwać na wiadomość sms oraz na e-mail z decyzją o pozytywnym rozpatrzeniu sprawy.

    Brak konieczności składania różnorodnych zaświadczeń oraz dokumentów sprawia, że do wypełnienia wniosku potrzebny jest jedynie dowód osobisty, a sama pożyczka na konto zostanie przelana nawet w 15 do 30 minut!

    Co więcej, wszystkich formalności można dopełnić przez internet, a więc bez wychodzenia z domu. Dla osób nie posiadających komputera z dostępem do sieci istnieje możliwość ubiegania się o pożyczkę na telefon. Szybkość otrzymania gotówki jest zdecydowanie ogromną zaletą tego typu pożyczek dla bezrobotnych, szczególnie w nagłych, nieprzewidywalnych problemach finansowych.

Pozyczka dla bezrobotnych – Jakie wymagania należy spełnić?

    Na początku warto zaznaczyć, że osobą bezrobotną w rozumieniu instytucji bankowych jest każda, która nie posiada stałych dowodów. W takim wypadku uzyskanie pożyczki na konto ze strony banku nie jest możliwe, chociaż podana wyżej definicja może dotyczyć wielu sytuacji, na przykład:

  • osoba nie ma pracy, ale dysponuje stałymi dochodami np. z wynajmu mieszkania, stypendium, dywidend akcyjnych etc.;
  • pożyczkobiorca pracuje za granicą, ale nie dysponuje odpowiednimi zaświadczeniami mogącymi potwierdzić tę sytuację;
  • osoba bezrobotna nie posiada żadnej pracy ani stałych dochodów.

    W większości instytucji pozabankowych, które udzielają wsparcia finansowego, nie jest konieczne okazywanie potwierdzenia o dochodach od pracodawcy, a pierwsza pożyczka i każda kolejna wymagają jedynie spełnienia kilku prostych wymagań:

  • należy mieć ukończone 21 lat;
  • trzeba posiadać obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej;
  • niezbędne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego.

    Jak widać, warunki ubiegania się o pożyczkę gotówkową na dowód są niezwykle łatwe do spełnienia, co znacznie zwiększa szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku osoby bezrobotnej.

Potwierdzenie tożsamości osoby bezrobotnej

    Przed otrzymaniem pożyczki na telefon czy też za pośrednictwem strony internetowej, pożyczkobiorca zazwyczaj jest również weryfikowany w Biurze Informacji Kredytowej oraz w Biurze Informacji Gospodarczej. Konieczne jest także potwierdzenie tożsamości osoby bezrobotnej, wskazanej we wniosku.

    Na rynku istnieje wiele sposobów weryfikacji tożsamości. Jedną z najnowocześniejszych, a jednocześnie najszybszych jest ta dokonywana poprzez system Konto X. Ta metoda wykorzystuje dane udostępniane podczas logowania do platformy online konta bankowego klienta.

    Wbrew pozorom, metoda ta jest niezwykle bezpieczna oraz zdobywa coraz większą popularność. Innym sposobem może być przelew weryfikacyjny na 1zł wykonany z rachunku klienta.

    Istnieje również metoda GIRO, odpowiednia dla osób nie posiadających konta bankowego. W tym przypadku wystarczy udać się do urzędu pocztowego i okazać dowód osobisty oraz indywidualny kod sms potrzebny do odbioru zarówno pierwszej pożyczki, jak i kolejnych.

O jaką kwotę może ubiegać się osoba bezrobotna?

    Osoby bez pracy, podobnie jak inni pożyczkobiorcy korzystający z usług firm pozabankowych. W wielu przypadkach mają możliwość otrzymania pożyczki ratalnej do 10 000 zł.

Stali klienci, mogą uzyskać nawet 15 000 zł na dowolny cel. Co ciekawe, wybierając tego rodzaju pożyczkę dla bezrobotnych możemy rozłożyć ją na dużą liczbę korzystnych rat.

    Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wnioskowanie przez internet, czy na pożyczkę na telefon, mamy prawo dostosowania spłaty do indywidualnych preferencji.Co więcej, godne zaufania firmy pozabankowe nie ukrywają kosztów pożyczek ratalnych, dzięki czemu klient podpisuje umowę będąc świadomym wszelkich opłat, nie narażając się na późniejsze, przykre niespodzianki.

Dodatkowo, takie instytucje często proponują różnorodne udogodnienia dla klientów, np. zarówno pożyczka na telefon, jak i ta internetowa mogą zostać rozłożone nawet na 48 rat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *