Pożyczka dla lekarzy – na jakie warunki mogą liczyć?

Małgorzata Siess 10:00 Listopad 28th, 2022

Lekarz to zawód zaufania publicznego, który w niektórych sytuacjach rządzi się swoimi prawami. Chodzi tutaj głównie o kwestię kredytową. Banki często zwracają uwagę nie tylko na sytuację finansową, ale także przyglądają się całej charakterystyce danej osoby. W przypadku lekarzy, banki są chętne na udzielanie kredytów na znacznie lepszych warunkach. Zazwyczaj przedstawiciele tego zawodu mogą liczyć na mniejszą liczbę formalności lub na tańsze zobowiązania.

Jakie są rodzaje pożyczek dla lekarzy?

Nie ulega wątpliwości, że lekarze są jedną z najbardziej pożądanych grup klientów przez banki. Część z nas zapewne będzie zastanawiać się, dlaczego tak się dzieje. Otóż lekarze przede wszystkim osiągają znacznie lepsze wynagrodzenia, aniżeli średnia krajowa. Zazwyczaj lekarz może pochwalić się stałością zatrudnienia, bo nawet gdy straci pracę, zazwyczaj bardzo szybko ją odzyskuje. Dodatkowo, lekarze cieszą się wysokim zaufaniem wśród społeczeństwa, a więc także w bankach.

Jeśli jesteś lekarzem, możesz liczyć na kilka rodzajów kredytów. Banki oferują przede wszystkim kredyty gotówkowe dla lekarzy zatrudnionych na umowie o pracę. Kredyty hipoteczne także są świetnym wyborem. Jeśli jednak planujesz założyć własną działalność, ale nie masz miejsca na swój gabinet, a także pieniędzy na jego wyposażenie, banki oferują takim osobom kredyt inwestycyjny.

Sprawdź także, artykuł pt. Pożyczka dla wolnych zawodów.

Poza kredytami w tradycyjnych bankach, lekarz może liczyć na liczne pożyczki w instytucjach pozabankowych. Przykładem tego jest SuperGrosz, gdzie bez większego problemu uzyskasz szybką pożyczkę spłacaną w ratach, której kwota z pewnością będzie wyższa, aniżeli w przypadku chwilówki.

Czy lekarz może wziąć kredyt na oświadczenie?

Grupy uprzywilejowanych zawodów w Polsce mogą liczyć na wiele udogodnień w sytuacji, kiedy starają się o pożyczkę. Przykładem jednego z nich jest minimalna ilość formalności, jaka obowiązuje lekarza. Kredyt na oświadczenie jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Oznacza to, że klient nie musi dostarczać bankowi żadnych zaświadczeń odnośnie zarobków. Wystarczy własnoręcznie przygotowane oświadczenie czy wyciąg z konta lekarza, który potwierdzi, że na konto regularnie wpływają środki pieniężne. Jest to jedna z niewielu dróg, którą można obrać, aby przyspieszyć cały proces wydawania decyzji kredytowej i udzielania pożyczki.

Zalety kredytu dla lekarzy

Pożyczka dla lekarzy często charakteryzuje się wieloma zaletami, mianowicie:

  • Aby złożyć wniosek wystarczy okazanie dowodu tożsamości,
  • Brak wymogów dotyczących zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki, poręczenia czy wkładu własnego,
  • Możliwość konsolidacji kredytów na uproszczonych zasadach,
  • Możliwość uzyskania finansowego wsparcia wynoszącego nawet pół miliona złotych,
  • Skrócona weryfikacja kredytobiorcy, co znacznie przyspiesza wydanie decyzji kredytowej,
  • Szanse na kredyt posiadają także medycy bez gigantycznych zarobków,
  • Wydłużony czas trwania umowy kredytowej, co pozwala na spłacanie niższych rat.

Kto może skorzystać z pożyczki dla lekarzy?

Pożyczka, która roboczo nazywa się kredytem dla lekarzy, często dostępna jest dla wszystkich przedstawicieli tego zawodu, bez względu na to, w jakiej placówce pracuje konkretny lekarz oraz jakie dokładnie dochody uzyskuje. Nie ma znaczenia specjalizacja, jakiej oddał się konkretny lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *