Pożyczka pozabankowa może być bezpieczna

Marta Fila 09:58 Styczeń 31st, 2020

Czasem po prostu potrzebujemy dodatkowej gotówki. Awaria sprzętu domowego lub samochodu, nagły wyjazd lub okazyjny zakup – powodów może być wiele. Jeśli nie mamy oszczędności, najwygodniejszym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy. O tym jak zrobić to z głową i w sposób pozbawiony ryzyka, piszemy poniżej.

Czy pożyczki online są bezpieczne?

Pieniądze możemy pożyczyć, korzystając z pomocy bliskich, możemy też wybrać się do banku lub zdecydować się na pożyczkę pozabankową. Pożyczki online stają się coraz popularniejsze. Czy są bezpieczne? Przekonajmy się.

Dlaczego wybieramy pożyczki ratalne?

Pożyczki pozabankowe to produkt finansowy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków, stając się jednocześnie atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych kredytów bankowych. Wpływ na to ma kilka czynników.

Przede wszystkim decyduje o tym wygoda i czas, jaki niezbędny jest do weryfikacji wniosku o pożyczkę oraz jej wypłatę. Nie tylko nie musimy wychodzić z domu czy podpisywać papierowych umów, które później należy odesłać, ale także decyzję i pieniądze otrzymujemy w przeciągu zaledwie kilkunastu minut. Przykładowo, firma SuperGrosz, posiada w pełni zautomatyzowane systemy weryfikacji wniosków, dzięki czemu czas oczekiwania na przyznanie pożyczki skrócony został do minimum. Jest to szczególnie ważne dla osób, które potrzebują dodatkowych środków związanych z nagłymi, nieprzewidzianymi wydatkami.

To jednak nie wszystko. Zaletą pożyczek pozabankowych jest również minimum formalności. Jeśli posiadamy ukończone 21 lat, jesteśmy obywatelami RP oraz nie mamy negatywnej historii kredytowej, potrzebujemy jedynie dowód osobisty i aktywny numer telefonu komórkowego. W przeciwieństwie do banków dobre firmy pożyczkowe nie wymagają bowiem przedstawiania żadnych dodatkowych dokumentów, takich jak wyciągi z konta, zaświadczenia o zatrudnieniu czy wysokości zarobków.

Kwota pożyczki dopasowana do potrzeb

Obecnie dobre firmy pożyczkowe są bardzo elastyczne i dopasowują się do potrzeb swoich klientów. Przykładowo, za pośrednictwem strony SuperGrosz.pl możemy pożyczyć od 1000 do nawet 10 000 złotych. Całą sumę możemy również rozłożyć na 4 lub 48 rat. Dzięki temu pożyczanie jest bezpieczne dla naszych domowych finansów. Możemy bowiem ustalić taką liczbę rat i kwotę pożyczki, by jej oddanie nie wiązało się dla nas z napięciem sytuacji finansowej.

Jasne warunki i zero ukrytych kosztów

Wiele osób nie jest przekonanych do zaciągania pożyczek online. Obawiamy się wysokiego oprocentowania, nieuczciwych podmiotów, czy ukrytych kosztów związanych z pożyczeniem pieniędzy. Czy słusznie? Jak się okazuje, nie do końca. Oczywiście, warto być czujnym i dokładnie sprawdzać ofertę każdej firmy pożyczkowej, z której usług zamierzamy skorzystać. Dobra firma oferująca pożyczki online jest przede wszystkim transparentna – umożliwia dokładne sprawdzenie:

  • ile wynosi pożyczka
  • ile wyniosą odsetki
  • wysokość prowizji
  • wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO)
  • sumę wszystkich kosztów

 

Wszystkie te informacje pozwalają na realną ocenę, czy pożyczka nie stanie się zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dzięki temu, że informacje te są dostępne jeszcze przed złożeniem wniosku, możemy czuć się pewnie.

Bezpieczna weryfikacja tożsamości

Chyba każdy z nas słyszał historię o wyłudzeniu kredytu bankowego lub pożyczki na zupełnie nieświadomą tego osobę. Z tego właśnie powodu do pożyczek dostępnych przez internet część osób podchodzi nieufnie.

Strony dobrych pożyczkodawców oferujących pożyczki online są odpowiednio zabezpieczone za pomocą protokołów SSL, dzięki czemu wszystkie dane, które przesyłamy za ich pośrednictwem, niedostępne są dla osób trzecich. Nie musimy więc obawiać się, że zostaną powtórnie wykorzystane. Firmy pożyczkowe chronią również osoby, które mogłyby paść ofiarą wyłudzeń, ponieważ np. zgubiły dowód osobisty. Aby otrzymać pożyczkę, konieczne jest zweryfikowanie tożsamości. Weryfikacja odbywać się może za pomocą zalogowania się do systemu bankowości elektronicznej posiadanego przez nas konta osobistego. Rachunek musi należeć do osoby, która ubiega się o pożyczkę.

Kolejnym sposobem weryfikacji tożsamości, które oferuje SuperGrosz, jest system Giro – rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają konta bankowego. W tym przypadku na swój numer telefonu otrzymujemy kod SMS, który musimy pokazać wraz z dowodem osobistym w oddziale Poczty Polskiej.
Podsumowując, pożyczki pozabankowe udzielane przez transparentne firmy cieszące się dobrą opinią, są całkowicie bezpieczne. Jasne warunki udzielania pożyczki oraz jej spłaty, a także nowoczesne technologie zapewniają maksymalną ochronę danych i przejrzystość całego procesu – od wnioskowania po przyznanie pożyczki online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *