Pożyczka w domu

Małgorzata Siess 16:15 Listopad 29th, 2022

Rynek różnorodnych usług kredytowych wciąż się rozwija. 2020 rok dał nam wiele okazji do tego, abyśmy zmienili swoje podejście do tradycyjnego stylu życia. Wiele firm przeszło na działanie zdalne, w tym instytucje pożyczające pieniądze, aby m.in. pozyskiwać nowych klientów. Przykładem takiego postępowania jest pożyczka w domu. Czym się charakteryzuje i jak można po nią sięgnąć?

Pożyczka w domu – na czym polega?

Pożyczka w domu to nic innego, jak pożyczka udzielana w domu zainteresowanego klienta. Przedstawiciele firmy pożyczkowej po telefonie od klienta oraz umówionej wizycie stawiają się pod drzwiami domu, aby tam dojść do porozumienia z klientem – zaoferować mu jedną z najbardziej korzystnych umów oraz pożyczyć mu pieniądze. Z jednej strony nie jest to nic dziwnego, z drugiej zaś takie rozwiązanie w ostatnim czasie stało się dość popularne. Głównie korzystają z niego biura pożyczkowe nie mające wiele wspólnego z bankami, ponieważ to one chętnie udzielają pożyczek nawet osobom zadłużonym, figurującym w BIK.

Zalety pożyczki w domu

Pożyczki w domu oferowane przez różne instytucje finansowe mają swoje zalety. Przede wszystkim jest to niezwykle wygodna okazja na zdobycie dodatkowej gotówki. Nie trzeba samodzielnie buszować po Internecie i wypełniać wniosków online, czy też nawet wychodzić z domu – wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie. Dodatkowo jest to dobra opcja dla osób, których konto w banku zostało przejęte przez komornika. Niestety, zwykle komornik zabiera wszystko, co znajduje się na danym koncie, więc pożyczka przelana na rachunek pożyczkobiorcy z pewnością na nic by się zdała – w szybkim czasie zostałaby zajęta.

Sprawdź także, Czy komornik na poczet długów może zająć konto członka rodziny.

Pożyczki w domu to także doskonała opcja dla osób starszych, które nie znają się na Internecie i często nie mają dostępu do komputera, aby móc samodzielnie wypełnić wniosek o kredyt. Zazwyczaj te pożyczki charakteryzują się mniejszymi wymaganiami. W dużej mierze chodzi o zdolność kredytową klienta. Można nawet na tym zyskać, ponieważ żadna taka firma nie podejmuje się sprawdzania BIK. Taki rodzaj pożyczek oferuje SuperGorsz. Z nich warto skorzystać w momentach, kiedy pieniądze rzeczywiście są nam potrzebne. Trzeba dodać, że firma ta oferuje rewelacyjne koszty kredytu, jak i doskonałe warunki spłaty.

Czy pożyczka w domu ma jakieś wady?

Otóż ma. Przede wszystkim mówimy o znacznie wyższych kosztach. Są one związane z faktem, iż to przedstawiciel przyjeżdża do nas, a nie my do niego. Wtedy dodatkowo doliczane są koszty transportu. Często taka pożyczka wiąże się z comiesięcznym odbiorem rat od pożyczkobiorcy. Odbywa się to na tej samej zasadzie, co sama oferta kredytu – pożyczkodawca przysyła pod adres swojego przedstawiciela.

Na co warto zwrócić uwagę pożyczając pieniądze w domu

Jeśli korzystamy z pożyczek od firm pożyczkowych, które oferują dostawę pieniędzy pod wyznaczony adres, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. W przypadku pożyczki w domu, musimy zwrócić uwagę na oprocentowanie. Najkorzystniej dla nas samych jest skuszenie się na pożyczkę, która nie posiada najwyższego oprocentowania, gdyż możemy pożałować tego podczas spłacania rat. Musimy sprawdzić, na jak wysoką pożyczkę pozwala dana firma oraz jaki okres spłat przewiduje. Wszystkie te informacje powinny mieć realny wpływ na naszą decyzję, gdyż od tego zależy nasza późniejsza wypłacalność. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z oferty SuperGrosz. Firma ta oferuje ciekawe pożyczki o przystępnym oprocentowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *