Pralka na raty

Małgorzata Siess 13:30 Październik 10th, 2022

Pranie jest czynnością konieczną w każdym domu. W związku z tym, nie warto utrudniać sobie tego obowiązku. Jednym ze sposobów na ułatwienie sobie tego zadania będzie zakup dobrej jakościowo pralki, która praktycznie wykona całe to zadanie za nas. Wiadomo jednak, że pralki automatyczne to dość drogie urządzenia, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie zakup pralki na raty. Jak podejść do tematu? Podpowiadamy!

Pralka automatyczna – dlaczego warto ją mieć?

Pralka automatyczna to rodzaj urządzenia AGD, które jest zaliczane do tych nieodzownych w każdym domu. Urządzenie to zwalnia nas z ręcznego prania zarówno lekkich i łatwo czyszczących się skarpetek, jak i ciężkich jeansów czy swetrów, które wymagają delikatnego traktowania. Pralka automatyczna to jednocześnie dostęp do wielu ciekawych funkcji, takich jak wirowanie czy suszenie. Pozwala na włożenie do bębna brudnych, a wyciągnięcie czystych i prawie suchych rzeczy. Pralka to także duża oszczędność, głównie wody. Ponadto, czasu który można wykorzystać na własne małe bądź nieco większe przyjemności.

Pralka na raty – na co szczególne warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Na rynku znajduje się szeroka gama pralek automatycznych. Nie ma wątpliwości, że każdy zainteresowany znajdzie coś idealnego dla siebie, jak i dopasowanego do wymiarów łazienki. Pralkę warto dobrać przede wszystkim do wymiarów, a następnie względem wielkości rodziny, która będzie z niej korzystać. Pralki mogą różnić się wielkością wsadu, mniejsze mogą pomieścić jedynie 2,5 kg, z kolei większe nawet 12 kg ubrań.

Podczas wyboru pralki, którą chcemy kupić na raty na pewno ważna będzie klasa energetyczna. To ona powie użytkownikowi, ile prądu w ciągu jednego prania, a także w ciągu roku pobierze nasz nowy sprzęt.

Pralka na raty – jaką wybrać?

Nadal najpopularniejszą pralką jest ta, którą ładuje się od frontu.
Drzwiczki otwierane w podobny sposób jak przy szafkach pozwalają na wrzucenie ubrań do bębna. Szkło w drzwiczkach pozwala obserwować to, co dzieje się wewnątrz pralki podczas prania. Warto jednak mieć na uwadze, że pralka ładowana od frontu zajmuje więcej miejsca, niż pralka ładowana od góry. Zazwyczaj szerokość pralki ładowanej od frontu wynosi 60 cm, a jej głębokość 65 cm.

Pralka ładowana od góry sprawdzi się głównie w małych, niezbyt ustawnych łazienkach. Świetnie spisuje się także w przypadku osób, które mają jakieś problemy z kręgosłupem. Pralka ładowana od góry nie wymaga schylania się ani przy ładowaniu, ani przy wyciąganiu prania. Jest to jej ogromna zaleta. Szerokość takiej pralki wynosi zazwyczaj od 40 do 50 cm, a jej głębokość to ok. 50 cm. Minusem jest brak widoczności bębna podczas prania, co może sprawiać problemy, jeśli z pralką dzieje się coś niedobrego.

Pralka slim na raty to kolejne ciekawe urządzenie będące doskonałym wyborem dla małych łazienek. Pralki slim ładuje się od boku, jednak są dość płytkie. Ich głębokość rzadko kiedy przekracza 40 cm. Jest to kompromis pomiędzy pralką tradycyjną ładowaną od boku, która nie mieści się z małej łazience, a pralką ładowaną od góry, która nie pozwala na zabudowanie czy powieszenie czegokolwiek nad nią.

Zobacz artykuł Szybka pożyczka dla każdego – jakie są warunki przyznania?

Niezależnie od tego, ku jakiej pralce się skłaniasz, to pamiętaj, że brak gotówki to nie problem. Wystarczy wnioskować o szybką pożyczkę z supergrosz.pl, którą można bez większych formalności rozłożyć na raty i spłacać co miesiąc jednocześnie ciesząc się fantastyczną pralką i jej możliwościami już dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *