Szybka gotówka – dlaczego warto zaprzyjaźnić się z pożyczką ratalną?

Marta Fila 11:58 Luty 17th, 2020

Pożyczki ratalne to produkt finansowy, oferowany przez parabanki, który zdobywa coraz większą popularność. Można uzyskać je dopełniając formalności bezpośrednio w oddziale firmy pożyczkowej lub zaciągnąć przez Internet w ciągu kilku minut. Pozyskana gotówka wspomoże domowy budżet i pozwoli pozyskać środki na niezbędne wydatki. Mimo dużej popularności i coraz atrakcyjniejszych ofert pożyczek ratalnych wiele osób nadal zastanawia się, czy są one dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem. Aby rozwiać swoje wątpliwości, warto poznać, jakie zalety ma pożyczka ratalna.

Wady kredytów gotówkowych

Jeszcze do niedawna osoby potrzebujące finansowego wsparcia udawały się do banku, gdzie składały wniosek o kredyt. Kredyt gotówkowy przez wielu uważany jest za najlepszą formę pozyskania gotówki. Jak się jednak okazuje zaciągnięcie go nie jest takie łatwe. Statystyki wskazują, że banki odrzucają znaczną ilość składanych wniosków. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele m.in. brak historii kredytowej, zbyt niska zdolność kredytowa, brak stabilnego zatrudnienia i dochodów, zbyt wiele innych zobowiązań, podanie nieprawdy w dokumentach lub niepoprawne ich wypełnienie. Wszystko to, a także i inne czynniki sprawiają, że o kredycie bankowym można zapomnieć. Pierwszą ich wadą jest więc stosunkowo trudna dostępność usługi. Kredyty gotówkowe uzyskać mogą nieliczni, których bank oceni pozytywnie. A trzeba pamiętać, że bankowa weryfikacja nie jest prosta – nie tylko trzeba spełnić restrykcyjne warunki, ale i uzbroić się w cierpliwość oraz przygotować liczne dokumenty wymagane przez instytucje bankowe. Te zazwyczaj obligują przyszłego kredytobiorcę do przedstawienia zaświadczeń o uzyskanych dochodach, zatrudnieniu, kosztach miesięcznego utrzymania, obecnych zadłużeniach. Skompletowanie całości dokumentacji trwa, dodatkowy czas zabiera też rozpatrywanie wniosku przez bank – co może trwać nawet miesiąc. W przypadku kredytu gotówkowego nie ma więc mowy o szybkiej gotówce. Przez to kredyt bankowy nie jest dla osób, które wsparcia potrzebują szybkiej gotówki.

Zanim więc złożymy wniosek w banku, warto sprawdzić ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt?

Długi czas oczekiwania, formalności i trudna dostępność to nie jedyne wady bankowego kredytu gotówkowego. Wśród równie istotnych dla kredytobiorcy kwestii wymienia się wysokie koszty, konieczność wykupienia ubezpieczenia lub innych produktów towarzyszących (np. konta osobistego).

Czym różnią się pożyczki ratalne w banku i firmie pożyczkowej? Odpowiedź można znaleźć w tym artykule.

Zalety szybkich pożyczek pozabankowych

Osoby, które chcą uniknąć niedogodności związanych z kredytem bankowym, powinny zaprzyjaźnić się z pożyczką ratalną. Jest ona produktem podobnym do kredytu bankowego, ale udzielana jest przez firmy pozabankowe. Pożyczka na raty ma też liczne zalety. Przede wszystkim łatwiej i szybciej można ją uzyskać. Wniosek o pożyczki pozabankowe można składać przez Internet, a weryfikacja zajmuje zaledwie kilka minut. Pieniądze z pożyczki ratalnej na rachunek bankowy pożyczkobiorcy mogą być przelane jeszcze w ten sam dzień, a przeznaczyć można je na dowolny cel: remont, wakacje, zakup samochodu lub sprzętu AGD, organizację rodzinnej uroczystości itp. Równie łatwa jak uzyskanie pożyczki pozabankowej jest jej spłata. Dla wygody pożyczkobiorcy dług spłacany jest w kilkunastu ratach, płatnych co miesiąc. Wysokość rat ustalona jest w umowie, tak samo jak terminy ich płatności. Sprawia to, że spłata pożyczki pozabankowej nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

W artykule Najszybsza pożyczka na raty. Pieniądze na koncie w 15 minut. Doradzamy jak szybko dostać pieniądze na konto nawet w 15 minut.

Szybka gotówka to nie jedyna zaleta pożyczki pozabankowej. Warto docenić też łatwość jej uzyskania. Firmy pożyczkowe nie wymagają przedstawiania dokumentów potwierdzających zatrudnienie czy wysokość uzyskiwanych dochodów. Pożyczki ratalne w wysokości 10000-15000 złotych uzyskać może każdy, kto posiada zdolność kredytową, oraz nie ma negatywnych wpisów w BIK i KRD.

Jaki jest koszt pożyczki ratalnej?

Jedną z głównych obaw pożyczkobiorców są koszty, jakie trzeba ponieść, jeśli chce się uzyskać szybką gotówkę. Te jednak nie muszą być o wiele wyższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Chcąc je poznać, należy sprawdzić RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Parametr ten informuje o całości kosztów pożyczki ratalnej w ujęciu rocznym. W jego skład wchodzą zarówno wysokość oprocentowania, jak i prowizje, marże, ubezpieczenia, opłaty administracyjne czy manipulacyjne. RRSO wyrażony jest w procentach i można się z nim zapoznać już na etapie analizowania i porównywania ofert poszczególnych pożyczek. Jeśli chcemy dokładnie sprawdzić dokładnie koszta naszego zobowiązania, warto obliczyć ratę pożyczki ratalnej korzystając z kalkulatora.

Dlaczego warto wybrać pożyczkę ratalną?

Pożyczka ratalna to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających sposobu na uzyskanie szybkiej gotówki. Warto się na nią zdecydować, jeśli zobowiązanie finansowe chce się zaciągnąć wygodnie i komfortowo np. przez Internet, a jednocześnie nie tracić czasu na formalności. Dzięki rozłożeniu pożyczki na raty, jej spłata nie jest obciążająca dla domowego budżetu, a jednocześnie pozwala uzyskać znaczną gotówkę. Najważniejsze jest jednak to, że szybka gotówka jest dostępna dla niemal każdego.

Osoby zainteresowane pożyczką ratalną, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *