pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa, zakup na raty czy opóźniona płatność — jak pokryć koszta nagłych wydatków?

Marta Fila 06:36 Wrzesień 16th, 2020

Każdemu może się zdarzyć nagły wydatek, czy to popsuty samochód, czy awaria sprzętu. Czasem też po prostu nie można albo nie chce się czekać z jakimś zakupem. Co w takiej sytuacji zrobić? Do wyboru jest kilka rozwiązań. Sprawdź, które będzie dla Ciebie najlepsze: pożyczka pozabankowa, zakupy na raty czy możliwość późniejszej zapłaty.

Pożyczka pozabankowa — szybka gotówka na różne wydatki

Pożyczek pozabankowych udzielają firmy pożyczkowe, których działanie reguluje ustawa o kredycie konsumenckim, tzw. ustawa antylichwiarska, a także zapisy w kodeksie cywilnym. W ofercie parabanków masz do wyboru szybkie chwilówki, których maksymalna kwota nie przekracza zazwyczaj 5000 zł oraz pożyczki pozabankowe długoterminowe rozłożone na raty. Wybierając ten produkt, możesz otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych, rozłożonych na maksymalnie 50 rat. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli musisz skorzystać ze wsparcia finansowego na większe wydatki np. by wykonać remont mieszkania.
Jakie zalety mają pożyczki pozabankowe? Z tego typu rozwiązań finansowych możesz skorzystać szybko i bez wychodzenia z domu. Odpowiednio dopasowaną pożyczkę możesz wybrać, korzystając między innymi z porównywarek lub rankingów internetowych.
Kiedy wybierzesz już odpowiedni dla siebie produkt, wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę online. Nie potrzebujesz do tego żadnych zaświadczeń ani dokumentów, poza dowodem osobistym. Dzięki specjalnym algorytmom stosowanym w tych instytucjach finansowych, decyzję o przyznaniu pieniędzy otrzymasz w kilka minut. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule Pożyczki pozabankowe przez Internet.

Oczywiście trzeba pamiętać, by przed podpisaniem umowy pożyczki, dokładnie sprawdzić zapisy dotyczące jej spłaty oraz całkowity koszt zobowiązania, który w przypadku pożyczek pozabankowych, może być wyższy niż kredytu bankowego.

Jeśli chcesz skorzystać z opcji pożyczki pozabankowej ratalnej, sprawdź naszą ofertę na SuperGrosz.pl.

Zakup na raty — kiedy wiesz co potrzebujesz

Jeśli potrzebujesz konkretnego produktu, sprzętu AGD, komputera czy mebli, możesz skorzystać z opcji zakupów na raty. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w sklepach oferujących sprzęt RTV i AGD, budowlanych lub meblowych. Można również skorzystać z tej opcji, robiąc zakupy online.

Zakupy na raty, to rodzaj kredytu konsumenckiego oferowanego przez różne banki, które współpracują z wybranymi sklepami. Jeśli chcesz się starać o przyznanie rat, musisz mieć przy sobie dokument tożsamości oraz odpowiednie zaświadczenia potwierdzające zatrudnienie lub posiadanie stałych dochodów, np.:

  • osoba zatrudniona na umowę o pracę, musi posiadać zaświadczenie o zarobkach oraz zaświadczenie o umowie o pracę;
  • emeryci i renciści – powinni posiadać ostatni odcinek renty lub emerytury, wyciąg bankowy oraz decyzję o rencie z informacją o czasie, na jaki została ona przyznana;
  • osoba prowadząca działalność gospodarczą – powinna poza dowodem osobistym okazać również zaświadczenie o wpisaniu do ewidencji działalności gospodarczej oraz wyciągi z ostatnich 3 miesięcy za opłaty US lub ZUS.

Robiąc zakupy na raty przez Internet, procedura może wyglądać nieco inaczej. Po wybraniu interesującego Ciebie produktu, zostaniesz odesłany do aplikacji, która dokona obliczenia wysokości rat, zależnie od ceny produktu i czasu spłaty zobowiązania. Następnie będziesz poproszony o wypełnienie wniosku online. Choć banki muszą dość dokładnie sprawdzić Twoją zdolność kredytową oraz dane w BIK i KRD, decyzja o przyznaniu kredytu jest bardzo szybka.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule — Zakupy na raty przez Internet: Kiedy to dobre rozwiązanie?

Zapłać później — nowatorskie rozwiązanie finansowe na polskim rynku

Trzecim rozwiązaniem finansowym, z którego możesz skorzystać, a które niedawno pojawiło się na polskim rynku, są zakupy z odroczoną płatnością. Jest to doskonała opcja, jeśli nie chcesz odłożyć zakupów na później, a wiesz, że w określonym czasie będziesz mógł spłacić swoje zobowiązanie. Opcja odroczonej płatności za zakupy jest powoli wprowadzana w różnych sklepach Internetowych. Na czym dokładnie polega?

Zazwyczaj jest to forma pożyczki krótkoterminowej oferowana przez firmy pozabankowe, której spłatę musisz uregulować w ciągu 30 dni. Wystarczy wybrać interesujący Cię produkt lub produkty i wybrać opcję zapłać później. Zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego wniosku, gdzie będziesz musiał podać podstawowe dane z dowodu osobistego. Ich weryfikacja dokonywana jest w kilka minut , a następnie wystarczy już tylko wybrać opcję dostawy i cieszyć zakupami.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?
Przede wszystkim brak dodatkowych kosztów. Wybierając opcję – zapłać później, nie musisz płacić odsetek, tak jak w przypadku zakupów na raty czy pożyczek pozabankowych, ani prowizji. W większości sklepów minimalna kwota takich zakupów wynosi 100 zł. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość odroczenia spłaty, jeśli z jakiś powodów nie będziesz mógł uregulować należności w wyznaczonym czasie. Koszt takiej usługi to 5% wartości dokonanych zakupów. Jeśli zaś kwota zakupionych towarów przekracza 1000 zł, możesz swoją należność rozłożyć na wygodne do spłaty raty, co wyniesienie Cię 12% w skali roku.
Jak widzisz, jest to wygodna opcja na zrobienie zakupów, jeśli nie posiadasz aktualnie gotówki na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *