pożyczki online na raty

Szybkie pożyczki online na raty — za co je cenią pożyczkobiorcy?

Marta Fila 06:19 Październik 20th, 2020

Pożyczka ratalna staje się coraz bardziej popularnym produktem finansowym oferowanym przez firmy pozabankowe. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla kredytów bankowych, szczególnie dla osób młodych, które nie mogą lub nie chcą korzystać z tego typu rozwiązań. Pożyczki online na raty, to szybkie pieniądze na małe i duże potrzeby, niemal dla każdego. Sprawdź, za co je cenią pożyczkobiorcy!\

Wygodne składanie wniosku o pożyczkę ratalną online

Czas, to w naszym świecie jedna z najcenniejszych rzeczy. Duża ilość pracy i licznych codziennych obowiązków powoduje, że jesteśmy wiecznie zaganiani. Dlatego coraz bardziej cenimy rozwiązania, dzięki którym możemy załatwić sprawy szybko i bez potrzeby dojazdu do placówki. Dlatego właśnie klienci firm pozabankowych cenią sobie wprowadzane przez nie nowoczesne procedury, dzięki którym wszystko można załatwić szybko i sprawnie przez Internet. Aż 31% badanych respondentów wskazało możliwość składania wniosku online, jako jedną z najważniejszych kwestii.

Sprawdź, jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę na raty przez Internet.

Czemu jest to tak wygodne? Wypełnienie wniosku o pożyczkę trwa kilka minut, a specjalne aplikacje i systemy, takie jak X-Konto wykorzystujące narzędzia szyfrujące SSL, pozwalają na bezpieczną weryfikację klienta. Nowe technologie pozwalają na złożenie wniosku o pożyczkę wszędzie i na każdym urządzeniu mobilnym.

Zobacz także Wniosek o pożyczkę – 6 błędów, które mogą skutkować odmową.

Pożyczki online na raty z minimum formalności

Im więcej dokumentów trzeba załatwić, starając się o wsparcie finansowe, tym więcej czasu to zajmuje. Dlatego, dla klientów pożyczka na raty przez Internet bez zaświadczeń, stanowi doskonałe rozwiązanie, z którego chętnie korzystają. Z przeprowadzonych badań wynika, że nawet 53% pożyczkobiorców zrezygnuje z oferty pożyczki ratalnej, jeśli wiąże się z wymogiem załatwienia zbyt dużej ilości formalności.

Więcej informacji o pożyczkach na dowód znajdziesz w tym artykule.

Większość firm pożyczkowych oferuje pożyczki ratalne na dowód, a jedynym dodatkowym wymogiem jest podanie swojego numeru telefonu. Wiele pożyczkodawców nie wymaga od klientów posiadania konta bankowego i wykorzystuje metodę czeków Giro, by przekazać gotówkę za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Szybkie pieniądze na koncie

Jak długo powinien trwać proces przyznawania pożyczki długoterminowej online? Odpowiedź jest prosta, im krócej, tym lepiej. 32% zapytanych o to pożyczkobiorców stwierdziło, że do kilku godzin, jednak aż 31% uważa, że maksymalnie godzinę. W końcu czas, to pieniądz. W tym temacie firmy pożyczkowe starają się wyjść swoim klientom naprzeciw i dostosować procedury weryfikacyjne do wymagań klientów. Tu również z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne. Zastosowanie specjalnych algorytmów weryfikujących zdolność kredytową klienta, skraca czas decyzji o przyznaniu pożyczki do kilku minut, zaś pieniądze zostają przelane na konto zaraz po podjęciu pozytywnej decyzji.

Więcej praktycznych informacji na ten temat znajdziesz w artykule, Czy istnieje pożyczka ratalna w 15 minut?

Czas otrzymania pieniędzy może się jednak wydłużyć, jeśli klient nie posiada konta bankowego, a pieniądze zostają przekazane z wykorzystaniem czeku Giro do urzędu pocztowego. W takiej sytuacji proces jest nieco dłuższy i jest zależny od tego, kiedy pieniądze zostaną odebrane na poczcie, gdzie czekają przez 10 dni kalendarzowych.

Dopasowanie spłaty do możliwości pożyczkobiorcy

Możliwość spłaty zobowiązania w wygodnych miesięcznych ratach, to kolejna zaleta pożyczek ratalnych oferowanych przez firmy pozabankowe. Pozwala to również na zaciągnięcie znacznie wyższych kwot. To odróżnia je, od tak bardzo popularnych kiedyś chwilówek, których maksymalna wysokość wynosi zazwyczaj około 5000 zł, i które trzeba spłacić najpóźniej w 90 dni. Pożyczki na raty można rozłożyć nawet na dwa lata, dzięki czemu łatwo zwrócić nawet duże zobowiązanie.

Firmy pożyczkowe oferujące pożyczki ratalne przygotowują dla swoich klientów wygodny harmonogram spłat, w którym podane są takie informacje, jak:

  • numer raty,
  • dokładna data spłaty kolejnych rat,
  • wysokość spłacanej kwoty,
  • odsetki kapitałowe,
  • wysokość prowizji.

Dokładne informacje o spłacie zobowiązania znajdziesz w artykule — Jakie są warunki spłaty pożyczki pozabankowej na raty.

Co jeszcze jest ważne dla pożyczkobiorców przy wyborze pożyczki online na raty?

Na co jeszcze zwracają uwagę klienci firm pozabankowych przy wyborze oferty? Przede wszystkim na całkowity koszt pożyczki ratalnej, jaki będą musieli ponieść. Warto pamiętać, by przeglądając rankingi z produktami pozabankowymi zwracać uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która zawiera nie tylko wysokość oprocentowania, ale również koszta dodatkowe, np. prowizję. Rankingi podają również minimalną oraz maksymalną kwotę zobowiązania, jaką można zaciągnąć. Co ciekawe, informacja ta ma znacznie aż dla 40% osób przeglądających oferty pożyczkowe.

Firmy pozabankowe cały czas starają się nadążać za zmieniającymi się potrzebami różnych grup klientów. Dlatego nie tylko wzbogacają swoją ofertę o nowe produkty, lecz również opracowują wygodne i szybkie sposoby wnioskowanie i otrzymania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *