pożyczki ratalnej

Czy warto skorzystać z pożyczki ratalnej, kiedy szaleje koronawirus?

Marta Fila 16:24 Lipiec 10th, 2020

W połowie marca wprowadzono restrykcje społeczne, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zastosowane ograniczenia całkowicie zmieniły rzeczywistość wielu ludzi niemal na całym świecie. Nie zostało to bez wpływu na finanse Polaków. Wiele osób musiało zmienić swoje plany czy zrezygnować z marzeń. Czy w takiej sytuacji zaciągnięcie pożyczki ratalnej może być dobrym rozwiązaniem? Sprawdź, zanim podejmiesz decyzję.

Wpływ pandemii COVID-19 na finanse Polaków

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt się nie spodziewał, że świat stanie przed tak poważnym wyzwaniem, jakim jest pandemia COVID-19. Choć już pod koniec grudnia pojawiły się pierwsze informacje o nowym wirusie, nikt nie przypuszczał, że w tak szybkim tempie rozprzestrzeni się on po całym świecie. By zapanować nad transmisją wirusa, w połowie marca, rząd wprowadził restrykcje i izolacje społeczeństwa. Zostały zamknięte hotele, galerie handlowe, restauracje, obiekty kultury, odwołano liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, przez co wiele osób straciło pracę lub musiało zawiesić działalność swoich firm. Doprowadziło to do spowolnienia gospodarczego. Na szczęście, sytuacja epidemiologiczna jest powoli stabilizowana, a rząd na początku maja zaczął wprowadzać kolejne etapy rozmrażania gospodarki. Jeśli wszystkie założenia zostaną pomyślnie zrealizowane, do wakacji większość obostrzeń będzie zniesiona, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

W tym czasie, wielu Polaków postawiło ograniczyć większość swoich wydatków i oszczędzać, by przetrwać ten trudny okres gospodarczy. Jednak czy takie podejście jest wystarczające? Jakie jeszcze inne opcje mogą przynieść pożytek? Czy warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocnej pożyczki ratalnej?

Zalety korzystania z pożyczki ratalnej w czasie pandemii

Choć korzystanie z pożyczki ratalnej w czasie spowolnienia gospodarczego może być dla Ciebie początkowo kontrowersyjnym rozwiązaniem, ma ono jednak wiele zalet. Naprawdę warto się z nimi zapoznać.

1. Pieniądze z pożyczki ratalnej możesz wydać na dowolnie wybrany cel

Jedną z największych zalet pożyczek ratalnych z parabanku jest fakt, że możesz ją przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy potrzebujesz pieniędzy na utrzymanie swojej firmy. Jeśli więc pandemia COVID-19 zmusiła Cię do zawieszenia swojej działalności, skorzystaj z pożyczki, by przetrwać ten trudny okres. Dodatkowe fundusze ułatwią również wprowadzenie zmian w Twojej firmie i dostosowanie jej działań do nowej rzeczywistości. Dzięki temu wzbogacić swoją ofertę i zdobywać nowych klientów.

Więcej informacji, na co jeszcze można przeznaczyć pieniądze z pożyczki, znajdziesz w artykule — Pożyczka internetowa na raty – pieniądze na małe i duże potrzeby.

2. Pożyczki ratalne możesz otrzymać szybko i bez zbędnych formalności

Kolejną zaletą ratalnych pożyczek pozabankowych jest minimum formalności przy ich zaciągnięciu. Większość parabanków nie wymaga zaświadczeń o dochodach, zatrudnieniu czy też poręczycieli. Dlatego właśnie znacznie łatwiej ją otrzymać niż kredyt gotówkowy w banku. Dodatkowo, możliwość złożenia wniosku przez Internet oraz weryfikacja klienta, dzięki specjalnym aplikacjom lub przelewom weryfikacyjnym, znacznie skraca czas przyznania pożyczki. Dzięki temu pieniądze możesz mieć na koncie już w tym samym dniu.

Sprawdź, jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę na raty przez Internet.

3. Spłacasz pożyczkę w wygodnych ratach

Pamiętaj również, że zasady zwrotu zobowiązania są ustalane indywidualnie, dzięki czemu kwota pożyczki i wysokość miesięcznych rat są dopasowywane do Twoich potrzeb i możliwości. Okres spłaty pożyczki ratalnej może wynosić nawet 48 miesięcy, dzięki czemu raty są nieduże i niestawioną zbytniego obciążenia dla Twojego budżetu.

Więcej informacji na temat spłaty pożyczki znajdziesz w artykule, Jakie są warunki spłaty pożyczki pozabankowej na raty.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę ratalną

Zamiany gospodarcze wywołane pandemią wpłynęły również na działanie firm pozabankowych. Polski Związek Instytucji Pożyczkowych zarekomendował w związku z istniejącymi obecnie warunkami, zmianę oceny możliwości finansowych pożyczkobiorców. Dotyczy to przede wszystkim analizy zdolności kredytowej i możliwości spłaty podejmowanego zobowiązania. Jest to niezwykle trudne, ponieważ sytuacja cały czas ulega zmianom. Wnioski powinny być rozpatrywane indywidualnie, zaś oferta pożyczkowa dostosowana do osobistych możliwości pożyczkobiorcy. Jeśli więc chcesz złożyć wniosek o pożyczkę, musisz pamiętać, że firmy pożyczkowe będą dokładniej sprawdzać Twoje możliwości spłaty zobowiązania. Mogą wymagać dodatkowych dokumentów lub dodatkowego zabezpieczenia zobowiązania. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że w czasie trwania epidemii firmy pożyczając pieniądze klientom, ponoszą znacznie większe ryzyko, gdyż mogą nie być wstanie odzyskać pieniędzy.

Oczywiście są to jedynie zalecenia i każda firma pożyczkowa posiada własną politykę wewnętrzną dotyczącą oceny zdolności kredytowej klienta.

Sprawdź, jakie są warunki przyznania szybkiej pożyczki.

Problem ze spłatą pożyczki — sprawdź jaką pomoc możesz uzyskać

Oczywiście, zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu pożyczki, musisz dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Największym problemem, z jakim będziesz musiał się zmierzyć, to utrata płynności finansowej, przez co spłata miesięcznych rat będzie niemożliwa. Warto jednak byś pamiętał, że instytucje finansowe mają świadomość trudności, z jakimi boryka się teraz większość ludzi. Dlatego, w razie zaistnienia takiej sytuacji, powinieneś skontaktować się z biurem obsługi klienta swojego parabanku. Doświadczeni doradcy finansowi pomogą znaleźć Ci rozwiązanie, które ułatwi spłatę zobowiązania. Obecnie, rekomendowane są przede wszystkim takie opcje jak odroczenie terminu spłaty lub zmniejszenie wysokości rat z wydłużeniem okresu spłaty.

Jak widzisz, zaciągniecie pożyczki w czasie pandemii COVID-19, nie musi być złym rozwiązaniem. Najważniejsze, by dokładnie wszystko przemyśleć i wybrać najlepiej dopasowany produkt finansowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *