Duże pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej

Małgorzata Siess 13:30 Wrzesień 5th, 2022

Jeszcze do niedawna kredyt bez całkowitej zdolności kredytowej wydawał się czymś kompletnie niemożliwym. Nic w tym dziwnego – banki głównie na tym opierają gwarancję, że klient w terminie będzie w stanie spłacić swoje zadłużenie. Jednak obecnie bardzo często można natrafić na oferty, które całkowicie wykluczają potrzebę posiadania zdolności kredytowej. W dalszej części artykułu odpowiemy dlaczego tak się dzieje i gdzie można uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej?

Czy kredyt bez zdolności kredytowej jest możliwy?

Zdolnością kredytową nazywa się ocenę prawdopodobieństwa, z jaką kredytobiorca jest w stanie spłacić wziętą pożyczkę. Każdy tradycyjny bank, który udziela kredytów, bierze pod uwagę zdolność kredytową osoby zainteresowanej. Tak naprawdę im wyższa zdolność kredytowa, tym większa szansa na zaciągnięcie pożyczki oraz możliwość sięgnięcia po znacznie wyższy kredyt.

Tradycyjne banki, w których zazwyczaj posiadamy konta, z reguły nie udzielają kredytów osobom, które całkowicie nie posiadają zdolności kredytowej. Mowa tutaj o osobach, które nie mogą w żaden sposób udowodnić swoich dochodów. Czasem jednak banki rezygnują z dokładnego sprawdzania kredytobiorcy, jeśli ten przedstawi jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Ponadto, kredyt w tradycyjnym banku jest możliwy, jeśli klient jest w stanie udokumentować ekspresową poprawę sytuacji finansowej w przyszłości.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku chwilówek w instytucjach pozabankowych. Kredyt w takich placówkach jest możliwy do wzięcia nawet bez zdolności kredytowej, jednak instytucje te skrzętnie obliczają sobie swoje ryzyko i zwiększają poziom RRSO. Ponadto, opóźnienia w opłacie rat zazwyczaj grożą wysokimi odsetkami, co nie zdarza się w przypadku tradycyjnych banków. Plusem natomiast jest szybka decyzja i środki od razu dostępne na Twoim koncie. Często też, podmioty udzielające chwilówek oferują np. RRSO 0% przez pierwsze 30 dni. Jeśli zatem potrzebujesz gotówki na krótki okres finansowania jest to rozwiązanie warte przemyślenia.

Na czym polega kredyt bez zdolności kredytowej?

Pożyczka bez jakiejkolwiek zdolności kredytowej nazywana jest pożyczką na oświadczenie. W takiej sytuacji klient nie jest zobowiązany do udokumentowania swoich zarobków przy pomocy specjalnych zaświadczeń o wysokości miesięcznego dochodu. Zazwyczaj działa to tylko w teorii, ponieważ banki i tak weryfikują swoich klientów. 

Oznacza to, że kredyt w tradycyjnym banku bez jakichkolwiek zobowiązań, w tym bez okazania swojej zdolności kredytowej, to praktycznie niemożliwa czynność. Gdybyśmy mogli brać pożyczki bez jakiegokolwiek pokrycia, bardzo łatwo byłoby wpaść w spiralę zadłużenia. Z tego powodu banki zabezpieczają i siebie, i klientów, którzy spłacaliby raty poprzez kolejne kredyty, jednak w ostateczności z pewnością nie wyszliby na prostą. 

Jeśli jednak potrzebujesz pożyczki bardzo szybko i nie masz jak udowodnić swoich zarobków, lub nie pracujesz, a jednym Twoim dochodem są świadczenia pozyskiwane od państwa, to sprawdź oferty takich instytucji jak SuperGrosz. Z pewnością znajdziesz tam pożyczkę idealną dla siebie przy zachowaniu umiarkowanych kosztów kredytu!

Na jakich warunkach udzielany jest kredyt bez zdolności kredytowej?

Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką bez zdolności kredytowej, jednak nie wiesz, gdzie możesz po nią sięgnąć, wystarczy wpisać w Internecie odpowiednie hasło, by ukazały się wszystkie instytucje udzielające właśnie takich kredytów. Warto też przejrzeć rankingi firm udzielających finansowań oraz opinie o firmie, w której chcemy skorzystać. Wystarczy wybrać spośród wszystkich ofertę, która najbardziej Ci odpowiada, złożyć wniosek, wykonać ewentualnie potrzebny przelew weryfikacyjny i poczekać na decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *