Pożyczka 100 zł – czy to możliwe?

Małgorzata Siess 14:45 Październik 10th, 2022

Obecny rynek pożyczek jest niezwykle elastyczny. Nie zawsze potrzebujemy bardzo wysokiej kwoty, by wykonać to, co sobie zamierzyliśmy. Często zdarza się, że 100 zł w zupełności wystarczy na nasze obecne, najbardziej aktualne potrzeby. Zastanawiasz się, czy są firmy, które udzielają tak niskich pożyczek? Oczywiście! Taką pożyczkę możesz dostać w bardzo szybkim czasie, nawet przez Internet!

Gdzie można otrzymać pożyczkę w wysokości 100 zł?

Pożyczka 100 zł to nie jest wcale duża kwota, jednak dla wielu z nas w przypadku pilnych potrzeb może być niezbędna. Jednak mimo wszystko zastanawiamy się, czy możemy gdzieś tak niską pożyczkę uzyskać. Jak się okazuje – wiele firm pożyczkowych oferuje taki kredyt. Głównie takie kwoty oferują parabanki oraz firmy pożyczkowe, ponieważ mają znacznie mniejsze wymagania wobec kredytobiorców. A jak można się domyślić, tego typu pożyczki nie będą potrzebowały osoby, które mają świetną zdolność kredytową.

Z kolei, po pożyczkę 100 zł w firmach pożyczkowych mogą sięgnąć osoby, które posiadają niezbyt pochlebne opinie w Bazie Informacji Kredytowej. Banki bardzo dokładnie sprawdzają BIK, dlatego można nie otrzymać kredytu, jeśli istnieje się w tej bazie. Jednak firmy pożyczkowe zdecydowanie łagodniej patrzą na swoich klientów, zwłaszcza, jeśli pożyczka dotyczy jedynie kwoty wynoszącej 100 zł.

Warunki, jakie musisz spełnić starając się o pożyczkę 100 zł

Wiele reklam, z którymi można się spotkać w Internecie głosi, że pożyczka w parabankach czy też firmach pożyczkowych jest dla każdego. W przypadku takiej kwoty, jak 100 zł, wcale nie ma mowy o przesadzie. Nie jest to żaden naciągany chwyt marketingowy. O taką pożyczkę może się starać praktycznie każdy.

Pożyczka wynosząca ok. 100 zł wiąże się ze znacznie mniejszymi wymaganiami, aniżeli pożyczka na większą kwotę czy w banku. Większość kredytów udzielana jest praktycznie od ręki – tylko za okazaniem dowodu osobistego. Z tego wynika, że koniecznym warunkiem, który musisz spełnić jest pełnoletniość oraz posiadanie wcześniej wspomnianego dokumentu. W sytuacji, kiedy starasz się o pożyczkę online, konieczne jest również posiadanie telefonu komórkowego, dzięki któremu można się z Toba skontaktować oraz rachunku bankowego, na który pożyczone przez Ciebie pieniądze zostaną przelane.

Koszty pożyczki wynoszącej 100 zł

Pożyczka 100 zł wydaje się bardzo małą kwotą. Jednak jeśli myślisz, że do oddania będzie jedynie to 100 zł, to się mylisz. Do kosztów kredytu dochodzi oprocentowanie. Może ono wynosić 0%, jednak nie zawsze ma się szczęście, aby trafić na taką właśnie pożyczkę. Natomiast oprocentowanie na poziomie kilku czy kilkunastu procent automatycznie sprawia, że oddać musisz więcej, niż pożyczyłeś.

Ponadto, pożyczka wynosząca 100 zł niesie ze sobą dodatkowe opłaty. Mogą być one naliczane procentowo lub mieć stałą wartość. Od tego, jak wysokie będą zależą całkowite koszty pożyczki. Zazwyczaj taka pożyczka udzielana jest mniej więcej na 30 dni. Jeśli chcesz, aby Twoja pożyczka była całkowicie darmowa i abyś mógł oddać tylko to, co pożyczyłeś, warto szukać takiej opcji w firmie, w której jeszcze nie brałeś pożyczki. Zazwyczaj to one dla nowych klientów oferują świetne, niemalże darmowe opcje kredytowe.

Pożyczka 100 zł – dlaczego warto wybrać firmę online?

Pożyczka przez Internet ma wiele zalet. Przede wszystkim można zaoszczędzić sporo czasu – wnioski idą drogą elektroniczną, są weryfikowane w bardzo szybkim tempie, a ponadto klient nie musi marnować czasu oraz pieniędzy na ewentualne dojazdy do punktu stacjonarnego. Obecnie bardzo dużo rzeczy dzieje się przez Internet. Dzięki czemu tradycyjną pożyczkę online można wziąć bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *