pożyczka ratalna na remont mieszkania

Pożyczka ratalna na remont mieszkania — szybkie pieniądze na specjalne wydatki

Marta Fila 14:27 Wrzesień 7th, 2020

Nie zawsze remont mieszkania można dokładnie zaplanować. Problemy z siecią elektryczną czy pęknięta rura, to wypadki, których nie da się przewidzieć, a które mogą się zdarzyć zawsze i każdemu. Niestety, nie wszystko pokrywa ubezpieczenie. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Wygodnym rozwiązaniem może być pożyczka ratalna na remont mieszkania z parabanku. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak się przygotować do jej zaciągnięcia.

Ile pożyczyć na remont mieszkania

Zanim zaczniesz szukać oferty pożyczki ratalnej, musisz wiedzieć, jaki będzie koszt takiego przedsięwzięcia. Obliczając wydatki, weź koniecznie pod uwagę:

 • ceny materiałów;
 • wynagrodzenie pracowników przeprowadzających remont — stanowi to 1/3 całej kwoty, jeśli chcesz zaoszczędzić, część prac możesz wykonać samodzielnie;
 • koszt sprzętów i mebli;
 • dolicz 10% na nieprzewidziane wydatki — na wszelki wypadek, dodaj na koniec do uzyskanej kwoty;

Remont średniej wielkości mieszkania, zależnie od zaawansowania prac, może się wahać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Wiele osób nie posiada takich oszczędności lub są one niewystarczające, dlatego trzeba skorzystać z pomocy instytucji finansowej. Do wyboru mamy bank lub firmę pożyczkową. W pierwszym przypadku, starając się o pieniądze, trzeba przejść rygorystyczną weryfikację. Osoby, które spłacają kredyt lub pracują na umowę o dzieło bądź zlecenie, mogą mieć problem z uzyskaniem wsparcia finansowego. W takiej sytuacji, warto skorzystać z oferty pożyczki ratalnej z parabanku.

Sprawdź, dlaczego czasami lepiej wybrać pożyczkę ratalną niż kredyt w banku.

Jak sprawdzić, czy stać Cię na pożyczkę długoterminową z firmy pozabankowej

Choć uzyskanie wsparcia finansowego w parabanku jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku banku, a weryfikacja klienta jest mniej rygorystyczna, jednak i ono wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Zatem, zanim złożysz wniosek o pożyczkę, przeanalizuj swoje możliwości finansowe. Jak to zrobić? Zacznij od podsumowania swoich miesięcznych wydatków, takich jak:

 • czynsz,
 • opłaty za media,
 • koszta utrzymania samochodu,
 • spłata kredytu lub innych zobowiązań.

Następnie podlicz dochody swoje oraz partnera, jeśli mieszkacie razem. Różnica pomiędzy przychodami a wydatkami to Twoja zdolność kredytowa. Wiedząc, ile możesz wydać, łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednią ofertę. Oczywiście, nie wszystko musisz obliczać samemu. Skorzystaj z dostępnych w Internecie kalkulatorów zdolności kredytowej, które nie tylko dokonają niezbędnych obliczeń, lecz także znajdą firmy posiadające najlepiej dopasowane oferty. Więcej szczegółowych informacji o tym, jak sprawdzić i obliczyć zdolność kredytową, znajdziesz w tym artykule.
A jak wybrać najlepszy produkt?

Jak wybrać najlepszą pożyczkę ratalną na remont mieszkania

Jeśli już wiesz, ile możesz pożyczyć, pora wybrać odpowiedni produkt. W tym celu skorzystaj ze znajdujących się na różnych stronach internetowych rankingów pożyczek ratalnych, które ułatwią Ci porównanie ofert z różnych firm pożyczkowych. Wystarczy, że podasz kwotę oraz czas spłaty zobowiązania, a w parę sekund otrzymasz dane takie jak:

Analizując produkty finansowe, sprawdź dokładnie ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która informuje o całkowitym koszcie pożyczki w rozliczeniu rocznym. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w artykule — Oprocentowanie nominalne a RRSO i całkowity koszt kredytu.

Kolejną istotną kwestią są warunki umowy pożyczki, między innymi:

 • wiek pożyczkobiorcy;
 • dopasowanie terminów spłaty zobowiązania do Twoich indywidualnych możliwości;
 • wysokość odsetek karnych oraz opłat dodatkowych za niespłacenie pożyczki w terminie, więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule;
 • możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania;
 • warunki odstąpienia od umowy.

Wybór właściwej firmy pożyczkowej

Sam wybór produktu to nie wszystko. Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, warto zobaczyć, czy firma pozabankowa, z której chcesz pożyczyć pieniądze, jest wiarygodna. W tym celu należy dokładnie sprawdzić:

 • dane teleadresowe oraz numer NIP i KRS;
 • Rejestr Instytucji Pożyczkowych prowadzony przez KNF, do którego zapisanych jest ponad 470 oficjalnie działających na rynku parabanków;
 • możliwość kontaktu z firmą, np. centrum obsługi klienta;
 • opinie innych klientów o firmie na forach internetowych.

Więcej informacji o tym, jak uniknąć nieuczciwych pożyczkodawców, możesz przeczytać w artykule Sprawdzamy firmy pożyczkowe.

Jakie dokumenty są potrzebne przy zaciągnięciu pożyczki ratalnej

W momencie składania wniosku o pożyczkę ratalną, firma pozabankowa nie wymaga od Ciebie żadnych dokumentów, poza danymi z Twojego dowodu osobistego, adresem zamieszkania, numerem telefonu oraz numerem konta bankowego. To nie znaczy jednak, że wszystkie formalności na tym się kończą. Jeśli chcesz otrzymać pieniądze na konto, musisz podpisać umowę pożyczki, z którą należy się dokładnie zapoznać i sprawdzić, czy zawiera wszystkie potrzebne dane takie jak:

 • wysokość zaciągniętego zobowiązania,
 • oprocentowanie pożyczki,
 • wysokość wszystkich kosztów dodatkowych,
 • informacje o karach za niespłacenie zobowiązania w terminie.

Do umowy może być dołączony harmonogram spłaty pożyczki, dzięki któremu dokładnie będziesz wiedzieć, ile i kiedy musisz zapłacić. W sytuacji zaciągnięcie pożyczki online, potrzebne będzie również specjalne pełnomocnictwo dla firmy, która będzie reprezentować strony pożyczkobiorcy oraz pożyczkodawcy. Szczegółowe informacje o dokumentach potrzebnych przy zaciągnięciu pożyczki online znajdziesz w tym artykule.

Zaciągnięcie pożyczki ratalnej na remont mieszkania, nie jest wcale trudnym procesem. Wniosek bezproblemowo złożysz online, a proces weryfikacji klienta, dzięki specjalnym algorytmom, trwa tylko kilka minut. Dzięki temu, pieniądze możesz mieć na koncie bardzo szybko, a następnie spłacać je nawet przez 48 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *